EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-05-2023 20:42

“19 Mayıs Saat 19.00'da, 19 dakika kitap okundu”

MERSİN (TANIK HABER)-Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın davetiyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda vatandaşlar "19 Mayıs akşamı, saat 19.00'da, 19 dakika" kitap okudu.

“19 Mayıs Saat 19.00'da, 19 dakika kitap okundu”

Etkinlikle ilgili yazılı açıklama yapan Müdür Koca, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kent genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandığını hatırlattı. Koca, “19 Mayıs 1919, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak, Milli Mücadeleyi başlattığı bir gündür. Milletimizin, bağımsızlık aşkıyla mukaddes vatanımızı büyük bir zaferle taçlandırdığı mücadelenin ilk adımıdır. Çok kıymetli evlatlarımızı, gençlerimizi bilimle, irfanla, inançla yetiştirmek biz eğitimcilerin boynunun borcudur” dedi.

19 DAKİKA KİTAP OKUDULAR

“Bu anlamda okumanın geleceğimizi inşa etmekte çok temel bir unsur olduğuna inanıyor, bu inançla başta çok kıymetli evlatlarım, meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızı; 19 Mayıs 1919 ruhunu ebediyete taşımak için 19 Mayıs akşamı, saat 19.00'da, 19 dakika kitap okumaya davet ediyorum” diyen Koca, başta Ulu Önder, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan toprağına emanet olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. Koca, son olarak bu davete icabet eden başta eğitim camiası olmak üzere tüm vatandaşlara teşekkür etti.

AdminAdmin