SİYASET
Giriş Tarihi : 09-08-2023 12:08

‘AKP ENKAZ BIRAKTI!’

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ülkemizin geçmişten gelen kötü yönetim sebebiyle şimdi ekonomik anlamda refaha eremediğini ileri sürerek, “Bunun sebebi 21 yıldır halkı düşünmeden yandaşlarını zengin eden AKP iktidarıdır. AKP iktidarı bizlere büyük bir enkaz bıraktı” dedi.

‘AKP ENKAZ BIRAKTI!’

MEHMET IŞIK- Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ülkemizin geçmişten gelen kötü yönetim sebebiyle şimdi ekonomik anlamda refaha eremediğini ileri sürerek, “Bunun sebebi 21 yıldır halkı düşünmeden yandaşlarını zengin eden AKP iktidarıdır. AKP iktidarı bizlere büyük bir enkaz bıraktı” dedi.

“HİÇBİR YÖNTEM İŞE YARAMADI”

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Araştırma Grubu'na (ENAG) temmuz ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK'e göre, aylık enflasyon 9.49 yıllık enflasyon ise 47.83; ENAG'a göre ise temmuzda aylık enflasyon yüzde 13.18, yıllık enflasyon ise yüzde 122.88 olarak hesaplandı. Açıklanan enflasyon oranlarıyla ilgili yazılı açıklama yapan Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ülkenin çok zor ve meşakkatli bir süreçten geçtiini savunarak, “AKP iktidarı bizlere büyük bir enkaz bıraktı. Bakan değiştirdiler, kabine değiştirdiler, sistem değiştirdiler, ‘ben ekonomistim’ dediler, her seçimde ekonomi vaadi verdiler fakat hiçbir yöntem işe yaramadı” ifadelerini kullandı.

“OLAN GERÇEK TÜRKİYE SEVDALILARINA OLDU”

“Ülkemiz geçmişten gelen kötü yönetim sebebiyle şimdi ekonomik anlamda refaha eremiyor” diyen Başkan Karış, açıklamasının devamında şu görüşleri savundu: “Bunun sebebi 21 yıldır halkı düşünmeden yandaşlarını zengin eden AKP iktidarıdır. Çözülmesi zor, onarılması güç bir enkaz bıraktı arkasında. Olan halkımıza, olan üç kuruşa geçinmeye çalışan vatandaşımıza, olan iş yerinde çıkan yemeği eve çocuğuna götüren ebeveynlere, olan genç yaşta istediği mesleği yapamayanlar, olan onca yıl okuyup atanamayanlara, olan onca yıl çalışıp emeğini alamayan emeklilere, olan ev ihtiyacını karşılamak için ek mesaiye kalanlara, olan çöpten ekmek toplayanlara, olan bizlere, gerçek Türkiye sevdalılarına oldu.”

AdminAdmin