BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 29-04-2023 16:32

Alperen Duymaz

Alperen Duymaz

Yakışıklı ve genç oyuncu Alperen Duymaz, 3 Kasım 1992 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Alperen Duymaz 30 yaşında olup Akrep burcudur. Alperen Duymaz boyu 1,83 Cm, ağırlığı ise 73 kilogramdır. Gözleri koyu kahverenginde olan oyuncunun saçları ise siyahtır. Ankara’da doğup büyümüş olan Alperen Duymaz, halen daha bu şehirde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde, ikinci sınıf öğrencisi olarak eğitim görmeye devam etmektedir.

Alperen Duymaz Oyunculuk kariyerine “Bodrum Masalı” isimli proje ile profesyonel anlamda adım atmıştır ve ardından “Acı Aşk” projesi ile devam etmiştir. Televizyonda izleyici karşısına çıkıp en çok ilgi çektiği yapımlardan bir tanesi de, orijinal ismiyle “Pretty Little Liars”dan uyarlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisi ile çekmiş ve büyük bir çıkış yakalamıştır.

Eğitimine halen daha Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nün ikinci sınıfında devam etmekte olan başarılı oyuncu, 2016 yılında yayınlanmaya Kanal D ekranlarında başlamış olan dikkat çekici yapım Kanıt: Ateş Üstünde isimli televizyon dizisinde Duygu Şen, Ahmet Olgun Sünear, Okday Korunan gibi başarılı ve tecrübeli isimlerle birlikte rol almaktadır.

Alperen Duymaz, Türk oyuncudur. 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, lise eğitimini Bursa'da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamlamıştır.

2011 yılında televizyon dizisi "Seni Bana Yazmışlar" ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonra, "Karagül", "Kara Ekmek", "Oyunbozan", "Güldür Güldür Show" ve "Fazilet Hanım ve Kızları" gibi birçok dizi ve programda yer almıştır.

2018 yılında "Ailecek Şaşkınız" adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Ayrıca, 2019 yılında "Mucize Doktor" adlı televizyon dizisinde de başrol karakterini canlandırmıştır.

Alperen Duymaz, oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. Bunlar arasında 2018 Altın Kelebek Ödülleri'nde "Yılın En İyi Komedi Oyuncusu" ve 2019 Turkey Youth Awards'ta "En İyi Erkek Oyuncu" ödülleri yer almaktadır.

Alperen Duymaz, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. 2019 yılında, Bursa Uludağ Üniversitesi'nin "Engelsiz Gençlik Projesi" kapsamında düzenlenen "Sen de Gel" konferansına konuşmacı olarak katılmıştır. Ayrıca, Türk Eğitim Vakfı'nın "Yarının Liderlerini Yetiştiriyoruz" projesinde de yer almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Alperen Duymaz, Türkiye'nin önde gelen moda dergilerinde de yer almıştır. 2017 yılında, GQ Türkiye dergisi tarafından "Yılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu" ödülüne layık görülmüştür.

Alperen Duymaz, Türk televizyon ve sinemasındaki başarılı oyunculuk kariyeri, sosyal sorumluluk projelerindeki aktif rolü ve moda dünyasındaki varlığı ile gençler arasında oldukça popüler bir isim haline gelmiştir.

AdminAdmin