GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2023 13:49

Başkan Seçer, akülü sandalye dağıtım töreni’ne katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile ÇİMSA iş birliğinde ihtiyaç sahibi özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleştirilen ‘Akülü Sandalye Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Başkan Seçer, akülü sandalye dağıtım töreni’ne katıldı

MERSİN (TANIK HABER)-Törende, 50 ihtiyaç sahibi bireye akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirildi. Konuşmasına, vatandaşlara yaptıkları hizmeti layığı ile ulaştırabilmenin ve onlara güleryüz, şefkat, samimiyetle hizmet etmenin kendisini mutlu ettiğini belirterek başlayan Başkan Seçer, bir siyasetçinin yaptığı hizmetlerden başka bir beklentisi olmaması gerektiğini söyledi. Seçer, “Bir siyasetçi, belediye başkanı, milletvekili, bakan ya da cumhurbaşkanı; eğer halkını sevmiyorsa, onun acısını hissetmiyorsa, paylaşmıyorsa, mutluluğunu paylaşmıyorsa, zaten aklı başka yerdedir, başka işler için yapıyordur o işleri. Zaten biz de Türkiye’de bu anlayışı değiştirelim diyoruz” dedi.

“BİZLER SİZLERİ SEVİYORUZ”

Türkiye’nin çok zengin bir ülke, Mersin’in de çok zengin bir kent olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, “Ben de çok güçlü bir belediyenin başkanıyım. Bizim gelirimiz iyi. Bunu da her belediye başkanı söylemiyor, söylemez.  Ama ben söylüyorum. Bizler de güçlüyüz. Bilgimizle, birikimimizle, azmimizle, şevkimizle güçlüyüz. Benim mesai arkadaşlarım bu bilinçte insanlardan oluşuyor. Genel Sekreter’den en alt kademede çalışan belediye çalışanımızın tamamı bu duygu ve düşünceleri besleyerek Mersin halkına hizmet etmek zorunda. Bizler sizleri seviyoruz” diye konuştu.

“KAYIRMACILIĞI REDDEDİYORUZ. TÜRKİYE BU İŞTEN BEZMİŞ, BIKMIŞ DURUMDA”

ÇİMSA’nın 2015 yılından bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan Seçer, “İki ciddi kurumun bu ortaklığı son derece önemli. Bu insanlar bize katkı yapıyor. Biz de bu kaynakları yerine ulaştırmak zorundayız. Burada belediye başkanının doğru adam olması lazım, parayı ona emanet edeceksin. Hain olmayacak, ‘Para benim değil. Bunun vebali büyük, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var’ diyecek. Yaptığımız tüm projelerde öyle. Kayırmacılığı reddediyoruz. Türkiye bu işten bezmiş, bıkmış durumda” ifadelerini kullandı.  Başkan Seçer, kendisi göreve geldiğinden itibaren şimdiye kadar 257 adet akülü sandalye yardımında bulunduklarını belirterek, bu desteklerde önemli payı olan ÇİMSA’ya ve Mersin Fabrika Müdürü Onur Toker’e teşekkür etti. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın özellikle deprem sonrasında çok sayıda medikal desteği yaptığına dikkat çeken Başkan Seçer şunları kaydetti: “Çok büyük üzüntüler yaşadık o süreçte. Acıları, gördüğümüz resimleri tarif etmemiz mümkün değil. Mersin görevini yaptı, emin olabilirsiniz Mersin Büyükşehir Belediyesi de hem idari hem vicdani ve insani görevini yerine getirdi. Mersinliler olarak müsterih olabilirsiniz. Böyle sorumluluk sahibi bir kentin evladı olmaktan kendinizle bu anlamda gurur duyabilirsiniz. Bizim de bu süreçte 536 medikal malzeme yardımımız oldu. Bu 536 adet medikal malzeme desteğinin 496 adeti deprem bölgesindeki yurttaşlarımıza yapıldı.”

“400’E YAKIN BİREYE MALZEME DESTEĞİ VERDİK”

İhtiyaç sahiplerine verilen medikal malzeme desteklerinin bakımlarının da son derece önemli olduğunu belirten Seçer, Büyükşehir’in bakım-onarım hizmeti de verdiğini kaydetti. Şu ana kadar da yaklaşık 200 yurttaşın bu yöndeki talebinin yerine getirildiğini söyleyen Seçer, bin 400’e yakın bireyin de malzeme desteği talebinin karşılandığını vurguladı.  Özel gereksinimli bireylere yönelik faaliyet gösteren Mola Evlerini de önemsediklerini söyleyen Seçer, “Engelli çocuğu olan anne pazara, doktora giderken, özel gereksinimli çocukların ehil, güvenilir ellere teslimi için Mola Evleri son derece önemli. Göreve geldiğimiz günden bu yana hem Tarsus hem merkezde toplam 4 bin 902 çocuğumuza da hizmet verdik. Duyu bütünleme terapisi ve ergoterapi hizmeti ile ebeveyn danışmanlığı hizmetlerimiz de devam ediyor. Bundan 3 bin 750 çocuğunuz faydalandı” dedi.

AdminAdmin