SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2023 15:41

Başkan Seçer’den CHP genç seçim ofisi'ni ziyaret

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Genç Seçim Ofisi'ni ziyaret ederek, gençlerle bir araya geldi ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Seçer gençlerle birlikte masa tenisi, langırt ve PlayStation oynayıp, kahve eşliğinde sohbet etti.

Başkan Seçer’den CHP genç seçim ofisi'ni ziyaret

MERSİN (TANIK HABER)-Gençlerle tek tek selamlaşıp sohbet eden Seçer, sahilde yer alan Adres Okuma Salonu ile alakalı da gençlerin memnuniyetini dinledi ve şehre bir tane daha açacaklarını müjdeledi. Daha sonrasında gençlerle oturup kahve içen Seçer, yaklaşan seçimler hakkında onlarla sohbet etti. Gençlerin oyunun çok önemli olduğundan söz edip, gençlere seslenen Seçer, “Heyecanlı mısınız? Türkiye'nin kaderini tayin etmeye hazır mısınız? 48 milyon seçmen olacak ve bunun yaklaşık 5 milyon 200 bini ilk kez oy kullanacak. Bu önemli bir rakam. Gençlerin oyu parlamentoya girebilecek, barajı aşabilecek bir güce sahip” dedi.

“BİR DEĞİŞİM ARZUSU VAR”

Gençlerde CHP’ye bir teveccüh olduğunu da kaydeden Başkan Seçer, anketlerin de bunu gösterdiğini dile getirdi. Başkan Seçer, “Birçok gencimizin değişim talebi var. Gözlerini bu iktidarla açtılar. 18 yaşında, ilk kez gidip oy kullanacak, 18 yıldır bu iktidarla doğdu, büyüdü, okula gitti. Aynı simaları görmenin, aynı düzen içerisinde olmanın yarattığı bir yorgunluk da var. Onun için bir değişim istiyorlar. Bu çok doğal bir talep. Bir değişim arzusu var” diye konuştu. İktidarın siyasi beklenti uğruna CHP’yi ve savunduğu değerleri küçümseyici söylemlerde bulunduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Örneğin Mersin CHP'li bir zihniyetle yönetiliyor. Yani bizim zihniyetimiz bu. Somut, analitik her şey. CHP zihniyeti; İstanbul, Ankara, Mersin ve Adana Büyükşehir Belediyeleri demektir. Ayrımcılık yaptığımızı söyleyebilirler mi? Yani bir vatandaş diyebilir mi ki; ‘Mersin Belediyesi hizmetlerinde ayrımcılık yapıyor. Gençler arasında ayrımcılık yapıyor ya da bir köye yol götürürken, farklı bir hizmet götürürken o köy oy vermedi diye cezalandırılıyor.’ Böyle bir şey denebilir mi? Mümkün değil. Cami de bizim, cemevi de bizim, okul da bizim, kilise de bizim” dedi. Türkiye’nin bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Gençler umutsuz. Bu umutsuzluğun komplikasyonları gençlerde farklı biçimde kendisini gösteriyor. Gençlik bu anlamda da sıkıntı yaşıyor. Yurtdışı bir çareymiş gibi, oysa hiç değil. Daha büyük bir depresyon, daha büyük bir bunalımdır. Bu ülkeyi terk etmek değil, bilakis kalmanın iddiasını ortaya koymak lazım” diye konuştu. Seçer, sohbette gençlerden Mersin'e dair bazı değerlendirmeler duymak ve öneri almak istediğini de ifade ederek, fikirlerini dinlemek istedi ve gençlerden gelen soru ve taleplere yanıt verdi.  Ziyaret sonunda gençlerle bol bol selfie yapan Seçer, Seçim Ofisi’nden gençlerin alkışları ile uğurlandı.

AdminAdmin