GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2023 22:28

“Bu ülkeye de, Mersin’e de adalet gelecek”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli ilçesine bağlı Çeşmeli ve Tömük Mahallelerini ziyaret edip, vatandaşlarla bir araya geldi.

“Bu ülkeye de, Mersin’e de adalet gelecek”

MERSİN (TANIK HABER)-Başkan Seçer’e Erdemli programında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin, CHP Mersin Milletvekili Adayı Neslihan Çelebi, muhtarlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları eşlik etti. Vatandaşlar tarafından çiçekler ve alkışlarla karşılanan Başkan Seçer'in Erdemli'de ki ilk durağı Çeşmeli oldu. Burada bir konuşma yapan Başkan Seçer vatandaşların seçimlere dair umudu ve enerjisinin yüksek olduğunu gözlemlediğini söyledi. Türkiye’de bir değişim havasının olduğunu söyleyen Başkan Seçer, bu değişime sadece CHP’lilerin, Millet İttifakı seçmenlerinin değil bugüne kadar Cumhur İttifakı’na mensup partilere oy vermiş seçmenlerinde ihtiyacı olduğunu söyledi. Gelinen noktada 21 yılın uzun bir süre olduğunu ve ‘Artık yeter’ deme zamanı geldiğini söyleyen Başkan Seçer, “Artık değişim, dönüşüm zamanı. İpin ucu kaçmıştır. Sisteme çomak sokulmuştur, sistem bozulmuştur” dedi. Çeşmeli-Tömük bölgesinde Büyükşehir belediyesi olarak önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Seçer “Bu hizmetler doğru kararlarla, akılla olur. Türkiye’nin ekonomisini de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomisi gibi yaparız, hiç merak etmeyin. Ama değişim şart derken esas mesele bu ülkenin huzurunun kalmamasıdır” diye konuştu.

“15 MAYIS SABAHI BU ÜLKE ADALET GELECEK, MERSİN’E DE ADALET GELECEK”

Daha sonra esnafı da ziyaret eden Seçer, Tömük Meydanı’nda vatandaşlarla buluşup kısa bir konuşma yaptı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir destek almadan kendi imkanları çerçevesinde 4 yıldır yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdir, dua ve teşekkürünü aldığını söyleyen Başkan Seçer, “Ama emin olun 15 Mayıs sabahı ülkede Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda, iktidar olduğumuzda, Ankara'nın da Mersin'e yapacağı büyük desteklerle Erdemli, Anamur, Tarsus; tüm ilçelerimiz, Mersin’in tamamında muazzam yatırımlar olacak. Mersin de uçacak Erdemli de uçacak” diye konuştu. Millet İttifakı’nın iktidar olması halinde Tömük Mahallesi’nin, projesi, kredisi hazır olmasına rağmen İller Bankası’nın 4 yıldır işlemlerini bitirmediği denize dökülen kanalizasyon sorunun biteceğini ifade eden Başkan Seçer, “Proje hazır, projeyi bitirmişiz. Krediyi kullanacağımız yer belli, İller Bankası’nda 4 yıldır bu işlemler devam ediyor. Bunlar bilinçli, kasıtlı yapılan işler. Yeter ki CHP’li belediyeler hizmet etmesin, halk katında itibarı düşsün, başarısız olsunlar. Tek amaçları bu. Ama Allah’ın izniyle 15 Mayıs sabahı bu ülke adalet gelecek, Mersin’e de adalet gelecek. Bu engeller önümüzden kalkacak, bizde artık hizmetlerimizi yürüyerek, koşarak değil uçarak yapacağız, Allah yolumuzu açık etsin. Ülkemizin, memleketimizin, milletimizin birliğini, beraberliğini daim etsin” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin