SİYASET
Giriş Tarihi : 23-05-2023 21:17

“Değişim ve dönüşüm oy kullanmaktan geçer”

MERSİN (TANIK HABER)-DİSK Genel İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, 28 Mayıs’ta kullanılacak oylarla değişimin ve dönüşümün sağlanacağına dikkat çekerek, “Bundan dolayı başta üyelerimiz olmak üzere bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz” dedi.

“Değişim ve dönüşüm oy kullanmaktan geçer”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel İş Sendikası Mersin Şube Yönetimi, hafta sonu gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Sendika binasında gerçekleştirilen açıklamayı okuyan DİSK Genel İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, öncelikle seçim süreci ve sandık güvenliğine yönelik Oy ve Ötesi’ni, avukatları ve muhalif güçleri hedef alan saldırı ve linç girişimini şiddetle kınadı. Geçmişte yabancısı olmadıkları seçim entrikalarının yeni bir uygulamasıyla karşı karşıya kaldıklarını savunan Başkan Göksoy, “Yine derin güçlerin her zaman olduğu gibi hilelerden vazgeçmediler ve her türlü hileye rağmen mevcut iktidar ve onun tek adamı kazanamadı” dedi.

“EMEĞİN AYDINLIK TÜRKİYE’SİNİ HEP BİRLİKTE KURMAYA DAVET EDİYORUZ”

Ülkenin 21 yıldır antidemokratik uygulamalarla yönetildiğini ileri süren Başkan Göksoy, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel boyutu ile geriye gittiğini; çalışanın, üretenin, işçinin, çiftçinin ve esnafın her geçen gün daha da yoksullaştığını ve halkın kuru soğana muhtaç olduğunu savundu. “AKP döneminin övündüğü başkanlık rejiminin yaratığı tahribat ortadadır” diyen Başkan Göksoy, şöyle devam etti: “İnsanca çalışmamız ve insanca yaşamamız bir yana hayatta kalmamızı bile sağlamaktan çok uzak bir düzenle karşı karşıyayız. Biz işçiler ve emekçiler olarak 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde vereceğimiz karar, ülkemizi hangi cumhurbaşkanın yöneteceğinden ibaret değildir. Bu seçim bizim için esas olarak adaleti ve demokrasiyi ağır biçimde tahrip eden ülkeyi şirket gibi yöneterek depremde milyonları enkaz altında bırakan otoriter başkanlık sistemini değiştirmek için kimseyi ötelemeden, parçalamadan birlik olacağımız bir seçimdir. Biz Genel İş Sendikası Mersin Şubesi olarak emeğimizi hiçleştiren alın terimizin ve emeğimizin karşılığında daha fazla vergi ve sömürü sistemini dayatan mevcut iktidarın kaybetmesi için; ölüme karşı yaşamı, savaşa karşı barışı, esarete karşı özgürlüğü, geleceği, gençliği, çocukları, eğitimi, bilimi, laikliği adaleti, tek adam rejimini, domuz bağını, çocuk istismarını, kadın cinayetlerini oylayacağız. Bunun için örgütlü olduğumuz bütün işyerlerini önce oy kullanmaya gitmelerini sonra da sandıklara ve oylarımıza sahip çıkarak 28 Mayıs’ta bu köhnemiş düzene karşı Emeğin Aydınlık Türkiye’sini hep birlikte kurmaya davet ediyoruz. Şimdi her zamankinden daha çok eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, barışçıl, laik ve bilimsel bir ülkeye hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var bunu gerçekleştirmenin tek ve en doğru yolu 28 Mayıs’ta kullanacağımız oylarımızla değişimi, dönüşümü sağlamaktan geçiyor. Bundan dolayı başta üyelerimiz olmak üzere bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz.”

AdminAdmin