SİYASET
Giriş Tarihi : 02-08-2023 09:59

DEMİRAĞ’DAN CHP’YE ÇAĞRI! ‘TOPARLANIN ARTIK!’

Mersin’in tanınmış iş insanlarından olan ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin 27. ve 29. dönem Parti Meclisi üyeliği yapan Cavidan Demirağ’dan parti yöneticilerine çağrı geldi: “Lütfen CHP ailemi yönetenler, yönetmek isteyenler bir toparlanın artık…”

DEMİRAĞ’DAN CHP’YE ÇAĞRI! ‘TOPARLANIN ARTIK!’

MEHMET IŞIK- Tecrübeli siyasetçi Cavidan Demirağ, CHP içerisindeki değişim tartışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP'deki değişim söylemlerini eleştiren Demirağ, partinin mevcut üye yapısı ve oy veren seçmen kitlesinin aynı kaldığı sürece, neyin değiştirilmesi gerektiğine dair soru işaretleri olduğuna dikkat çekti. "CHP, CHP olalı böylesi ucu açık, anlamı kapalı değişim tartışması yaşamadı" diyen Demirağ, şöyle devam etti: “2x2=4 etmez demek gibi bir şey bu. Değişim çağrıları mantıksız. Bu süreçte, CHP ailesini yöneten veya yönetmeye talip olan kişilere çağrı yapıyorum: Lütfen CHP ailemi yönetenler, yönetmek isteyenler bir toparlanın artık. Vatandaş, zamlardan sokağa dökülmek üzere. Gelecek kaygısının üzerine açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Partideki dağınıklığın tabana faydası olmayacak. CHP’nin tarihindeki güçlü duruşu ve ilkeleri doğrultusunda, bu değişim konusunda doğru adımların atılacağına olan inancım tamdır.”

“ÖNCE KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEYİN, NAFAKAYI DEĞİL !”

Öte yandan CHP’li Demirağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın, süresiz nafaka uygulamasını eleştirmesine ilişkin olarak da değerlendirmede bulundu. Demirağ, Bakan Göktaş’ın, “Süresiz nafaka bence adil bir durum değil. Mağdur olan erkeklerimiz varsa onun da yanındayız” açıklamasını eleştirdi. Demirağ, Bakan Göktaş'ın bazı bilgileri eksik bildiğini ileri sürerek, “Bir kadın bakan düşünün ki kadının aleyhinde. Kadının elinden bütün haklarını almak için çalışan, kadını hor gören ve erkeğe mahkum etmek için elinden geleni yapan, süresiz nafaka iyi bir şey değildir, mahkemede hakim ne kadar nafakaya uygun görürse ve nafakanın süresine uygun görürse kadın o nafakayı alır diyen bir anlayışla karşı karşıyayız” dedi.  Demirağ, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye'de bu kadar çok kronikleşmiş olay varken her gün bir kadın cinayete kurban gidiyorken, her gün yüzlerce kadın psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalırken bunları önlemesi gereken Bakan Göktaş nafakayı önlemeye çalışıyor. Bu zihniyet kabul edilemez. Bu zihniyet acilen değişmesi gereken, kadını hor gören bir zihniyettir. Bizler bu tür zihniyetle kadını koruyamayız. Bizler bu zihniyetle hakkımızı, hukukumuzu savunmalıyız. Bu ve bunun gibi zihniyete sahip olan kişilerin bir an önce değişmesi gerek. Yoksa daha milyonlarca kadının canı yanar ve Türkiye kadın cinayetleriyle anılmaya devam eder.”

 

AdminAdmin