GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2023 17:42

“Huzur arayanlar zamanını burada geçirecek”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve kura çekilişlileri Büyükşehir Belediyesi Encümen’i huzurunda şeffaf bir şekilde yapılan Hobi Parkı’nın açılışını gerçekleştirip, kazananlara anahtarlarını teslim etti.

“Huzur arayanlar zamanını burada geçirecek”

www.tanikhaber.com - Toroslar İlçesi Korukent Mahallesi’nde bulunan Sevgi Bahçem Hobi Parkı’nın açılış törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP Mersin Milletvekili adayları Gülcan Kış ve Neslihan Çelebi, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Ziya Erdoğan, Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, CHP Toroslar ilçe Başkanı Cumali Akbaş, Meclis üyeleri, Muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve hak sahipleri yer aldı.

Törende konuşan Başkan Seçer, Hobi Parkı’ndan “Çok güzel bir çalışma oldu” diye bahsederek, yapımda emeği geçenler teşekkür etti. Seçer, “Huzur arayanlar zamanını burada geçirecek. 188 vatandaşımız encümen huzurunda yapılan kura çekiminde burada hak sahibi oldular. 3 yıl burada boş zamanlarını şehirden, gürültüden, stresten uzak geçirmek bir şekilde burada geçirebilecekler. Güzel de dostluklar kuracaklar eminim” dedi.

“YEŞİL ALANLARI ARTIRMALIYIZ”

Kent genelinde yeşil alanların artırılması gerektiği ve Büyükşehir’in bu konuya büyük önem verdiğini vurgulayan Seçer, “Millet olarak hep ‘Yeşil artsın’ diyoruz ama yeşil artmıyor beton artıyor. Bunda bir tezat var. Bütün siyasetçiler ‘Huzur, barış, kardeşlik’ diyor kavga artıyor. Herkes en güzel şeyi diliyor ama uygulamaya gelince tersini yapıyor. Şimdi para hırsı böyle binalar yaptırıyor. Oysa geniş geniş parkların olması lazım” diye konuştu. Büyükşehir’e ait olan yerlerde mümkün olduğunca yeşil alan yaratacaklarını söyleyen Seçer, “Şehrin en değerli yerinde olsa dahi yeşillendirelim, kent meydanı yapalım. Örneğin İstiklal Caddesi düzenlemesi yaptık çok keyifli bir cadde oldu. Orada Kırmızı Lacivert İşhanı, Özel İdare İşhanı, Zafer Çarşısı var. Bunların tamamı belediyeye ait. Deprem riski taşıyor yıkmamız lazım orayı. Yakın zamanda da yıkacağız. Başka bir anlayış olsa yerine bir bina oluştururduk. Asla! Yıkacağız. Tertemiz olacak orası. Bir kent meydanı olsun, insanların zaman geçireceği alanlar yapalım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“İNSANLARIN TOPRAKLA UĞRAŞTIĞI ALANLAR YARATMALIYIZ”

Aynı anlayışla Silifke Caddesi’nde de bir kent meydanı oluşturduklarını hatırlatan Seçer, “Oysaki oraya da bina çıkabilirdik. Dedik ki ‘Kent meydanı olsun, insanlar gelsin çocuklarıyla orada vakit geçirsin. Otursun, güneşlensin kış mevsiminde, yaz mevsiminde gölgelensin’ işte şehrimizde bu alanları çoğaltmamız lazım. İnsanların toprakla uğraştığı, meşgale olarak bir bitki yetiştirdiği alanlar yaratmalıyız. İnsanın stresten, düşüncelerinden uzaklaşmasının en güzel yolu bahçesinde bitkiyle, ağaçla uğraşmak. Bunlar insana faydalı durumlar” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer, Sevgi Bahçem Hobi Parkı’nın yapımında emeği geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici firma çalışanlarına teşekkür etti. Hak kazanan vatandaşlara anahtarlarını teslim edip ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulunan Başkan Seçer, Sevgi Bahçem Hobi Parkı’nı gezip Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek’ten bilgi aldı.

AdminAdmin