SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2023 11:46

MEZİTLİ’DE ULAŞ YILMAZ DÖNEMİ BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Başkanlığı 6. Olağan kongresi yapıldı.

MEZİTLİ’DE ULAŞ YILMAZ DÖNEMİ BAŞLADI

Merkez Mahallesi Eva Palace adlı salonda gerçekleşen kongre; divan kurulunun seçilmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajının okunmasının ardından partililer ve davetlilerin konuşmasıyla devam etti. Divan kurulu tarafından tek aday olarak seçime giren Ulaş Yılmaz’ın listesini okuduktan sonra delegeler tarafından oy verme işlemi gerçekleşti. 8-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen delege seçimlerinde rakibine rekor fark atarak ‘Beyaz Liste’ ile seçim yarışına giren Ulaş Yılmaz, Mezitli İlçe Başkanı oldu. Seçimler öncesi duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yapan Ulaş Yılmaz, “Özellikle de 22 yıldır ülkemizi yöneten, antidemokratik uygulamalarıyla yurttaşlarımızı bezdiren, yaşam alanlarına müdahale eden, demokratik haklarını kullanmak için sokağa çıkan gençlerimizi koruyamayan, kadın cinayetlerini önleyemeyen, ülkemize bir karabasan gibi çöken bir iktidarı, 2019 yılında olduğu gibi önümüzdeki yerel  seçimlerde bir kez daha yenilgiye uğratacağız.

İşte tam da bu noktada bizler Mezitli'de, ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu bu gidişe bir dur demek,  kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak için onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktık. Partimizin köklü ve onurlu geçmişinden aldığımız güç ile, ’geçmişi olmayanın geleceği olmaz’ şiarıyla, çıkmış olduğumuz bu yolda bin bir türlü zorluğun olduğunun farkındayız. Bizler bu bildiklerimizin yanında, Mustafa Kemal Atatürk’ün ezbere bildiğimiz Gençliğe Hitabesi ve Bursa nutkunu da içselleştirmiş bir nesiliz.

Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullarda hep gençliğe görev gösteren o büyük eseri ‘Nutku’ dahi gençliğe hitabe ile bitiren ‘bütün umudum gençliktedir’ diyen, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüyen, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç ve dinamik neferleri olarak diyoruz ki; bizler de bu demokratik yarışta tüm gücümüz ile var olacak ve gençliği parti içindeki hak ettiği yerlere ulaştıracağız. Tabii ki bu zamana kadar bize yol göstermiş, örnek olmuş siyasi önderlerimizin fikirlerinden faydalandık ve faydalanmayı sürdüreceğiz. Çıkmış olduğumuz bu yolda, bize desteklerini esirgemeyen, burada olan veya olamayan tüm parti büyüklerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

 

 

 

AdminAdmin