SİYASET
Giriş Tarihi : 04-05-2023 16:28

MHP Mersin milletvekili adayları MESİAD’ı ziyaret etti

MHP Mersin Milletvekili Adayları Levent Uysal, Serdar Soydan ve 27. Dönem MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ ni ziyaret etti.

MHP Mersin milletvekili adayları MESİAD’ı ziyaret etti

MESİAD Başkanı Hasan Engin ve beraberindeki MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Rıdvan Arıç, Abuzer Yavuz, Sibel İnandı, Genel Sekreter Umut Çelik, Sayman Mehmet Ali Akdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Uzadalı, Kazım Altıoğlu, Ayla Gündoğdu, Filiz Burakgazi, Osman Turan, Uğur Kuzucu MESİAD önceki dönem başkanlarından Ali Doğan, Kurucu Üyelerinden Tarık Antalyalı ve MESİAD üyelerinin ev sahipliği yaptığı ziyarette yaklaşan seçime yönelik konuşmalar gerçekleşti.

MHP 27. Dönem Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin’ de uzun yıllardır dile gelen projelerin olduğunu belirterek, Mersin’i dinamiklerden faydalanamayan bir kent olarak yorumladı. Şimşek; “Üzülerek belirtiyorum ki Mersin’de birliktelik sağlanamıyor. Umarım bu dönemde Mersin’e ilişkin birçok şey değişecek. Özellikle turizm alanında gelişmeye çok açık ve elverişli bir olan kentimiz çok daha iyi yerlere gelecektir”  diye konuştu.

‘’Önceliğimiz Mersin’dir’’

MHP Mersin Milletvekili Adayı Serdar Soydan; “Biz yola çıkarken, Mersin markası nasıl oluşturabiliriz, Mersinlilik bilinci nasıl oluşturabiliriz, elimizi taşın altına nasıl koyabiliriz sorularına yanıtlar arayarak çıktık. Bizler; STK’lar ile birlikte ortak akılla hareket ederek, kentimize ne yapılması gerekiyorsa, yarım kalan projelerin nasıl hızlandırılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Önceliğimiz Mersin’dir” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Adayı Levent Uysal, MESİAD’ın öncü ve güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğuna değindi ve konuşmasına devam ederek: “Kent ve bölgeye ilişkin analizler, çalışmalar yaptık ve yapamaya devam edeceğiz. Ancak burada önemli olan Mersin için siz değerli iş insanları ile pratikte neler yapabileceğimizi istişare etmektir. Hepimiz bu kente borçluyuz. Amacımız; desteklerinizle yol haritası belirlemek ve kentimizi hak ettiği konuma getirmektir” diye konuştu.

MESİAD Başkanı Hasan Engin; MESİAD’ siyasi parti ayrımı olmaksızın gelen tüm partileri bu süreçte kabul edeceklerini belirtti. Başkan Engin: “Kapımızı çalan herkes misafirimizdir. Bizler, iş insanı kimliklerimizle buradayız” ifadelerini kullandı. MESİAD’ın güçlü bir STK olduğunu vurgulayan Başkan Engin konuşmasına devam ederek; “MESİAD demek Mersin demektir. MESİAD güçlü bir STK’dır. Kentin tüm projelerinde dokunuşu olan, kent ve bölgeye yönelik fikir üreten bir kuruluştur. Mersin’imizi yakından ilgilendiren, planlara işlenmiş olan Ana Konteyner Limanı’ nın Mersin’ e bir an önce yapılması gerekmektedir. Pamukluk Barajı içme suyu projesinin bir an önce ihale edilmesi, Çeşmeli-Taşucu otoban yoluna aciliyetle başlanması gerekmektedir. Ayrıca Tarsus Kıyı Kesim projesinin de hayata geçmesi kentimiz için önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin