SPOR
Giriş Tarihi : 21-08-2023 11:41

MSK GELECEĞİN BASKETBOLCULARINI SEÇİYOR  

Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele eden Mersin Büyükşehir  Belediyesi Spor Kulübü (MSK), yeni yıldızlarını keşfediyor. 2006-2015 arası doğumlu genç  ve yetenekli erkek basketbolcular, MSK altyapısına dahil edilecek.  

MSK GELECEĞİN BASKETBOLCULARINI SEÇİYOR  

  Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 26 Ağustos’ta Seyfi Alanya  Spor Salonunda yapılacak seçmeler, 2006- 2015 arası doğumlu erkek sporcuların  katılımıyla gerçekleşecek. Seçmeler, genç basketbolculara yeteneklerini keşfetme ve  profesyonel basketbol dünyasına MSK altyapısında başlama fırsatı sunuyor. Seçmeler  öncesi MSK oyuncuları, genç sporcu adaylarına tavsiyelerde bulundular.

  “TÜRK BASKETBOLUNA YENİ YETENEKLER KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

  Basketbol seçmelerini çok önemsediğini ve takımın altyapısını daha güçlü hale getirmek  istediklerini belirten MSK Başantrenörü Semih Soğuksu, “Geçtiğimiz sezon bir altyapımız  vardı, ancak yeni seçmelerle bu sezona daha kuvvetli girmek istedik. Onun için sıfırdan  tekrar çalışmalara başladık. Yeni seçeceğimiz oyuncuları MSK altyapısına monte edip,  onların gelişimiyle Türk basketboluna da yeni yetenekler kazandırmak istiyoruz” dedi.  Seçmelerin kulüp için de çok önemli olduğunu ifade eden Soğuksu, sıfırdan bir altyapı  oluşturdukları için dripling, pas, oyun görüşü ve oyuncuların fiziksel özelliklerinin baz alındığı  bir seçme olduğunu kaydetti.

  “İYİ BİR KULÜPTE EĞİTİM ALMAK, İYİ BİR KARİYERİN BAŞLANGICIDIR”

  Basketbol 1. Ligi’nin en kuvvetli takımlarından birinin MSK olduğunu belirten Soğuksu,  “Herkese açığız. Seçmelerdeki yetenekli oyuncularımızı seçip, kadromuza dahil etmek  istiyoruz. Bu kulübün altyapısında oynamak bir ayrıcalık. MSK, iyi bir organizasyon ve  yükselen bir değer. Çok da iyi bir kadrosu var. Onlar buraya dahil olmak istedikleri sürece,  bizler destek vereceğiz” diye konuştu.

  İyi bir kulüpte eğitim almanın, iyi bir kariyerin başlangıcı olduğunu söyleyen Soğuksu,  seçmelere katılacak genç sporcular için de “Öncelikle basketboldan keyif alsınlar. Ne  yetenekleri varsa, heyecanlanmadan göstererek uygulasınlar. Biz en adaletli şekilde  seçmelerimizi yapacağız. Özellikle bu oyunu sevdiğine, buna bir yeteneği olduğuna  inandığımız oyuncularımızı kadromuza ekleyeceğiz. Bu yüzden onlar da gönül rahatlığıyla  seçmelere gelsinler” tavsiyelerinde bulundu.

  “BAŞARININ YOLU, ANTRENMANLARI DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE YAPMAKTAN GEÇİYOR”

  Genç ve yetenekli yıldızların kendini göstermeleri için seçmelerin önemli bir fırsat olduğunu söyleyen takım oyuncularından Gökhan Yazıcıoğlu, “Spor insanlara güzel bir alan açıyor. İlerde bizim yerimizi alacak arkadaşlara sesleniyorum; gelip kendilerini göstersinler. Abim küçük yaşlarda basketbola başlamıştı, ben de onun yolundan gittim. Bir kere o heyecanı tadınca, bırakmak içimden hiç gelmedi ve bu yaşıma kadar hep sürdürdüm” dedi.

  

“Fiziksel ve mental olarak hazır olanların seçilme şansları çok yüksek”

  Seçmelere fiziksel ve mental olarak hazır olanların seçilme şanslarının çok yüksek  olduğunu söyleyen oyunculardan Utku Yücedağ, “Seçmeler öncesi fiziksel olarak  kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Güzel bir beslenme programı ve disiplinli kalmayla  başarılı olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Seçildikten sonra antrenmanların profesyonel bir çerçevede ve antrenörler eşliğinde ilerleyeceğini kaydeden Yücedağ, “Burası profesyonel bir kulüp ve imkânları çok fazla. Oyuncular için çok büyük bir avantaj bu. Çünkü başka problemlerle ilgilenmek yerine, spor odaklı bir kulüpte olmaları, onlar için büyük bir şans” diye konuştu.

AdminAdmin