EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-05-2023 21:05

Rektör Yaşar: “Dünya Üniversitesi olma hedefimizde kararlıyız”

MERSİN (TANIK HABER)- Mersin Üniversitesi (MEÜ), uluslararası değerlendirmeye göre eğitim ve araştırma kalitesiyle Türkiye 15.si oldu.

Rektör Yaşar: “Dünya Üniversitesi olma hedefimizde kararlıyız”

Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, bu başarıdan dolayı akademik ve idari personellere teşekkür ederek, “Dünya Üniversitesi olma hedefimizde kararlıyız” dedi.DÜNYA SIRALAMASINDA 1065. OLDU

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, üniversitelerinin Türkiye 15’inciliğinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.  Bilimin ve çağdaşlığın ışığında bir dünya üniversitesi olma parolasıyla hedeflerine ilerlemeye devam eden MEÜ’nün Center for World University Rankings (CWUR) tarafından hazırlanan 2023 yılı dünya üniversite sıralamasındaki başarısıyla göz doldurduğunu hatırlatan Prof. Dr. Yaşar, “Dünyadaki üniversiteleri belirli kriterlere göre gözden geçirip puan vererek değerlendirmeye tabi tutan Center for World University Rankings (CWUR) sıralamasında Üniversitemiz, 20.531 üniversitenin sıralandığı Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda 1065. sırada yer aldı. Üniversitemiz, listede ilk 2000’e giren Türkiye’deki 55 üniversite arasında yapılan değerlendirmede ise 15. sırada yer alma başarısını gösterdi” ifadelerini kullandı. “Üniversitemizin hem dünyada hem de ülkemizde en iyi üniversiteler arasında yer almasından dolayı büyük bir gurur duyuyorum” diyen Rektör Yaşar, açıklamasında şunları kaydetti: “Mersin Üniversitesi olarak, nitelikli ve güçlü araştırmacılara ev sahipliği yapan, ülkemiz ve dünyanın kalkınmasına katkı sunan, eğitimde bir cazibe merkezi haline gelen “Dünya Üniversitesi” olma hedefimizde kararlıyız. Üniversite olarak elde ettiğimiz bu başarıdaki özverili çalışmalarından dolayı, akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.”

AdminAdmin