GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 11:52

‘TARSUS BELEDİYESİ TEMİZ’

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan insanı yardım tırlarını ile ilgili Tarsus Belediyesi ve başkanlığını hedef alan suçlamalara ilişkin sert yanıt verdi. İnsanı yardım malzemelerinin belediye tarafından satışa sunulduğuna ilişkin iddialara karşı Başkan Bozdoğan, tutuklanan, gözaltına alınan tek bir belediye çalışanı olmadığını söyledi.

‘TARSUS BELEDİYESİ TEMİZ’

Tarsus Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Yerel basın ve sosyal medya üzerinden Tarsus Belediyesi ve başkanlığına insanı yardım tırları ile ilgili yapılan asılsız suçlamalara karşı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’dan cevap geldi. Kara propagandayla halkı yanıltmaya yönelik suçlamalara karşı bütün gerçekleri açıkladı. Tarsus Belediyesi ile hiçbir alakası olmadığını dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Bozdoğan “İnsani yardım taşıyan tırlardan, Ulaş Köyü’ne indirilen, özel ve Tarsus Belediyesi’ne ait olmayan, AFAD yardım malzemelerine kapılarını açan depoya giden tır, Tarsus Belediyesi eliyle, ücreti ödenerek, evrakı yapılarak; yani kamu ödeneği kullanılarak sevk edilmemiştir.” dedi.

“TARSUS BELEDİYESİ İLE ALAKASI YOK”

Tüm gerçekleri açıklayan Başkan Bozdoğan “Geçtiğimiz Cuma günü, insani yardım tırlarının depolara sevkiyatı sonrasında oluşan ihmaller sonucu güvenlik güçleri ve valilik, gerekli soruşturmaları başlatmış olup, Tarsus Belediyesi ile hiçbir alakası olmayan,  deposunu insani yardım malzemelerine açan bir vatandaşın tutuklanmasıyla sonuçlanan bir süreci, kurumsal olarak hukuken takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Tarsus Belediyesi üzerinden kara propagandalara karşı Başkan Bozdoğan “Kamuoyunun zihnini bulanıklaştırmaya çalışan siyasi şovmenlerin çok sevdiklerini söyledikleri halkımızı yalan ve kara propagandayla aldatmaya çalıştıkları konunun önemli bir detayını da sizlerle paylaşmak isterim. Siyasi partilerde köşe tutmuş bu utanmazların Tarsus halkı üzerinden nasıl bir rant elde etmeye çalıştıklarını iyice öğrenin.” şeklinde konuştu.

“GÖZALTINA ALINAN TEK BİR TARSUS BELEDİYESİ ÇALIŞANI YOKTUR”

İddia edilen organizasyonun içerisinde Tarsus Belediyesi yoktur diyerek sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan “Yürüttüğümüz soruşturma kapsamında edindiğimiz bilgilere göre, depoda bulunan malzemelerden tek bir tanesinin bile satış işlemi gerçekleşmemiştir. Bu malzemelerin satışına cüret eden kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Aynı olayda açılan soruşturma gereğince Tarsus Belediyesi ‘’şikayetçi’’ konumundadır. Tutuklanan, gözaltına alınan tek bir Tarsus Belediyesi çalışanı yoktur. Dolayısıyla, malzemelerin satışa sunulduğu iddia edilen organizasyonun içerisinde Tarsus Belediyesi yoktur, olmayacaktır, 3-5 siyasi sosyal medya soytarısının gayretleri de Tarsus Belediyesi’ne çamur bulaştırmaya yetmeyecektir.” dedi.

“OLAY ÖZEL BİR İŞLETME DEPOSUNDA VUKU BULMUŞTUR”

Gerçekleşen suçlamanın özel bir işletme deposunda meydana geldiğinin altını çizen Başkan Bozdoğan “Tarsus Belediyesi depolarına indirilen yardım malzemeleri ise Tarsus Belediyesi’nde güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir. Zaten, bahsi geçen olay Tarsus Belediyesi çatısı altında ya da dış birimlerinde değil özel bir işletme deposunda vuku bulmuştur. Tarsus Belediyesi’ne AFAD yetkilileri tarafından gönderilen bu malzemelerin liman çıkış envanterleri bulunmamaktadır. Envanteri bulunmayan malzemelerin satışını önlemek gibi, sayımını yapmak ve muhafaza etmek de asli görevimizdir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

AdminAdmin