SİYASET
Giriş Tarihi : 04-05-2023 13:33

Toroslar CHP merkez seçim ofisi açıldı 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Toroslar Merkez Seçim Ofisi açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada, 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nı da iktidar yapacaklarını söyleyen Başkan Seçer, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Toroslar CHP merkez seçim ofisi açıldı 

MERSİN (TANIK HABER)-Konuşmasına açılışa gelen partililer ve vatandaşların ‘En büyük Başkan Bizim başkan’ , ‘Seninle gurur duyuyoruz’ sloganları eşliğinde başlayan Başkan Vahap Seçer sözlerine, “Heyecan dorukta, heyecan olmazsa başarıda olmaz. Heyecan olması lazım. Ben de partimle gurur duyuyorum, Mustafa Kemal Atatürk ile gurur duyuyorum. Gerisi laf-ı güzaf. Bizim Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, onun izinden gidiyoruz” diyerek başladı. Seçimlere 12 gün kaldığını hatırlatan Başkan Seçer, kendisini ‘Hasatta yüzü olan bir siyasetçi, bir belediye başkanı’ olarak tanımladı. Vatandaşlarının karşısına her daim bu anlayış ile çıktığını vurgulayan Başkan Seçer, “Bu bana partim adına, Cumhuriyet halk Partisi adına tarifsiz bir onur veriyor” dedi.

“BURASI CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN KALESİ”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Mersin’de Millet İttifakı olarak seçimlere girilmediği için CHP’nin kaybedeceğini iddia edenlerin olduğunu söyleyen Seçer, “Hadi oradan canım sizde. Yahu burası Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi, Cumhuriyet’in evi, Mustafa Kemal'in şehri. Burada CHP seçim kaybetmez. Bakın Toroslardan sesleniyorum; Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu yılmaz bekçileri olduğu sürece bu kaleyi bizden kimse alamaz. 31 Mart seçimlerine giderken, ‘Hiç merak etmeyin Cumhuriyet Halk Partisine güvenle oy verin, emin olun’ dedik. ‘Bize oy veren vermeyen tüm yurttaşlarımızın yolda yürürken başını öne eğdirmeyeceğiz, hizmet yapacağız. Onlara sevgiyle, şefkatle yaklaşacağız, sarıp sarmalayacağız, onun acısını kendi acımız göreceğiz’ dedik. Çok şükür sözümüzde de durduk” diye konuştu. Belediye Başkanlığı görevinin kolay olmadığını dile getiren Başkan Seçer, “Kararları cesur alıyorsanız, birilerinin ayağına basıyorsanız, halkı düşünüyorsanız, harama tenezzül etmiyorsanız sorun yok, sokağa çıkabilirsiniz. Yetim hakkına tenezzül etmiyorsanız, halk için çalışıyorsanız sokağa çıkabilirsiniz. Ama aklınız şeytanlıktaysa o zaman sizi kimse sokağa çıkaramaz. Halk size müsaade etmez. Çok şükür Anamur’dan Tarsus’a Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar sokaklarda başımız dik geziyoruz” şeklinde konuştu.  

“TÜRKİYE'NİN KAYNAKLARI HAKÇA BÖLÜŞÜLSÜN”

14 Mayıs seçimlerinin Türkiye demokrasi tarihinin en önemli seçimi olduğunu söyleyen Başkan Seçer, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yolda yan yana yürümeyenleri aynı safa dizmesinin bir sebebi olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Türkiye'de temel sorunlar var. Bu sorunlar demokrasiyi içselleştirmiş CHP’li içinde, İYİ Partili içinde, HDP’li içinde, muhafazakar içinde, komünist içinde, milliyetçi içinde aynı. Bu temel ilkeler; Türkiye hukuk devleti olsun, Türkiye'de demokrasi daha iyi noktalarda olsun, Türkiye'de özgürlük olsun, Türkiye'nin kaynakları hakça bölüşülsün.”

Mersin’in Türkiye'nin sayılı geliri olan ve vergide 5. , 6. sırada olan kenti olduğunu ancak aynı zamanda en fazla fakiri olan kentlerin de başında geldiğine dikkat çeken Başkan Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi hangi hizmetlerinde Türkiye'de konuşuldu? Sosyal hizmetlerinde değil mi? Mahalle mutfağı dedik üstümüze yürüdüler, şimdi Türkiye modeli oldu. Çorba dedik ‘Çorbacı başkan’ olduk, üstümüze yürüdüler. Şimdi yolda gördüklerimiz ‘Allah razı olsun. Sabah sıcak bir çorba içiyoruz’ diyorlar. Dedik ki çocuklarımız iyi üniversitelere gitsin. Anne baba, dershaneye gönderemiyor, 25-30 bin TL nereden versin, LGS için dershaneye gönderemiyor nereden bulsun parayı da versin. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 6 bin 500 öğrencisi var. İşte, sosyal devlet böyle olur. Bunları 15 Mayıs’tan sonra hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

AdminAdmin