GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2023 12:30

Türk Polis Teşkilatı 178 yaşında

Türk Polis Teşkilatı 178 yaşında

Türk Polis Teşkilatının 178. Yıl Dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Mersin’de de törenle kutlandı. Törende Konuşan Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan,  Emniyet Teşkilatının; daima demokratik hukuk devletinin ve Atatürk ilke ve inkılaplarının teminatı olduğuna dikkat çekti.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 178. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Mersin’de düzenlenen tören Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirildi. Törene Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan başta olmak üzere müdür yardımcıları, şube müdürleri ile polis okulu yöneticileri ve çok sayıda polis katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

“POLİS, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARININ TEMİNATI”

Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin olarak konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Aslan, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek Emniyet Teşkilatının daima demokratik hukuk devletinin ve Atatürk ilke ve inkılaplarının teminatı olduğuna dikkat çekti. Türk Polis Teşkilatı’nın her zaman devletinin emrinde, milletinin hizmetinde olduğunu söyleyen Müdür Aslan, “Polisimiz; ülkemize, bayrağımıza, devletimize yapılan her türlü saldırıya kararlılıkla kendini siper etmeye devam edecektir. Milletimiz 1845 yılında kurulan ve bugün 178. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız kahraman polisiyle, emniyet teşkilatıyla gurur duymaktadır” dedi.

SUÇ VE TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU YAPTI

“Milletimizin şehitlik mertebesine ulaşan ve gazilik onuruna erişen vatanımızın asil evlatlarına şükranlarımızı bildirmek isterim. Onların haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini de biliyoruz” diyen Müdür Aslan, konuşmasına şöyle devam etti: “15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi bizler birlik ve beraberliğimizi koruyarak, suç ve suçluyla mücadelenin yanı sıra tüm terör örgütleri ve bunların uzantılarıyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecekti. Emniyet Teşkilatı olarak üzerimize düşen vazifelerin ve sorumlulukların farkındayız. Bizler huzur şehri Mersin’imizi daha huzurlu ve güvenli yapma adına büyük bir gayretle çalışmaktayız. Bu vesileyle güvenlik hizmetlerini ifa ederken bize desteklerini esirgemeyen tüm Mersinlilere şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın 177. kuruluş yıl dönümünü gururla kutlarken, devletimize ve milletimizin selameti uğruna şehitlik mertebesine erişen kahraman arkadaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize ve emekli personelimize sağlık diliyor, halen görevleri başında olan kıymetli arkadaşlarıma ve onların kıymetli ailelerine sağlık, mutlular ve başarılar diliyorum.”

AdminAdmin