Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 08:28

SEÇİM Mİ GEÇİM Mİ?

Haldun OKDEMİR
Haldun OKDEMİR
Giriş Tarihi : 11-05-2023 23:14

Sanki bu millet çok büyük bir deprem felaketi geçirmedi, milyonlarca insan yollara dökülmedi, ortalık perişan olmadı gibi hareket ediyoruz.

Ev kiralarının çağın en yüksek voltajlarına yükseldiği bir devirde olduğumuzu unuttuk, hep beraber seçime odaklanıyoruz.

Vatandaşlarımızın bu problemlerine çözüm bulabilecek bir yiğit var mı bu meydanda onu da bilemiyoruz.

Bütün kurtlar kuzu maskesi giymiş, ortalıkda söylevler veriyor. Tüm şeytanlar ortalıkta şeker dağıtıyor. Bunlara nasıl inanacağız bilemiyorum. Hele bir kuzu elbisesi giymiş bir kurt vardı geçenlerde vatandaşa konuşurken dinledim size söz veriyorum diyor seçildikten sonra vejetaryen olacağım diyor. Hiç et yemeyen kurt gördünüz mü.

Valla bana sorarsanız geçim bitmek üzere, seçimin bitmesi hiç önemli değil.

Eğer piyasadaki dalgalanmaya dur diyemezseniz 1 gram altının beş bin TL olması kaçınılmaz, ev kiraları ile baş etmek mümkün olmaz.

Mülk almak artık hayalden ibaret. Ücretle çalışan birisi eğer evi yok ve kira ödüyorsa ne asgari ücret yeter nede onun 2 katı para yeter. Asla bu tren yürümez..

Allah mülk satana ve ev kiraya verene insaf versin. Bu konuya derhal bir çözüm üretilmeli, hem de kalıcı olmalı. Sadece yüzde 25 arttırılacak demeyle bu peynir gemisi yürümez.

Millet bildiğini yapıyor, elleyen yok.

Herkes de bir kiracıyı çıkarma telaşı var, bahaneleri duysanız güler misiniz, ağlar mısınız bilemem. Çıkın oğlum oturacak diyenleri araştırdık, oğlu daha 3 yaşında, Ankara’dan yeğenim geliyor diye öyle birisi yok yukarı kattan davul çalan, tencere çalan, gecelere kadar müzik dinleten bir sürü ev sahibi var. Ne hale geldik yaaa, bu işi nasıl çözüme kavuşturacağız.

 

Mevsim meyveleri gelmiş diyor birisi ,ulan alabiliyor musun diye sorsana erik 50 lira, kiraz 80 lira, kayısı 30 lira, nasıl alayım? Meyveye verecek para kaldı mı?.

               Velhasıl bu seçim derhal bitsin de, geçim başlasın, ülkemizi nasıl bir gelecek bekliyor bilinmez ama hiç aydınlık günler getirecek birisini göremiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, içeriden sığınmacılarla, dışarıdan yedi düvelle kuşatıldık, içimizdeki hainleri saymıyorum bile. Saygılarımla.

 

YORUMLAR