SİYASET
Giriş Tarihi : 02-05-2023 14:40

“14 Mayıs, Türkiye’nin kader seçimidir”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Halkımıza inanıyoruz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Milletvekili adayı arkadaşlarımızı yeniden ve çok daha güçlü bir şekilde Meclis’e göndereceğiz” dedi.

“14 Mayıs, Türkiye’nin kader seçimidir”

MERSİN (TANIK HABER)-Seçim çalışmaları için Mersin’e gelen Eski Ekonomi Bakanı ve 24. Dönem Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Mersin otobanı girişinde oluşturulan araç konvoyu ve binlerce vatandaş tarafından coşku içinde çiçeklerle ve meşalelerle karşılandı. Karşılamaya Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Milletvekili Adayları, AK Parti İl ve İlçe Başkanlığı Yönetimi ve partililer katıldı. Gün içinde AK Parti Mersin İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya katılarak partililerle bir araya gelen Eski Bakan Çağlayan, Toroslar İlçesi Selçuklar Mahallesi’nde miting havasında gerçekleşen AK Parti Seçim Ofisi açılışına da katıldı. Eski Bakan ve 24. Dönem Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan’ın programlarına eşlik eden Başkan Gültak, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin, Türkiye’nin geleceği açısından hayati ve büyük bir önem taşıdığının altını çizdi. Başkan Gültak, “İnşallah 14 Mayıs, Türkiye'nin siyasi tarihinde yepyeni bir milat ve yeni bir başlangıç olacaktır. 14 Mayıs’tan sonra yeni bir sayfa, yeni bir kapının ardına kadar açılışı, Türkiye Yüzyılının da başlangıcı olacaktır. O gün geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımıza ve milletvekili adaylarımıza en güçlü desteği vereceğiz. Ülkemizin her alanda büyümesi, kalkınması ve güçlenmesinin devamı için AK Parti iktidarının sürmesi elzemdir. Bizler de bu amaç, hedef ve duygularla, milletvekili adaylarımızla birlikte günlerdir halkımızın arasındayız. Vatandaşlarımızın ferasetine, ileri görüşlülüğüne inanıyorum. 14 Mayıs’ta da büyük bir farkla sandıklardan tekrar iktidar olarak çıkacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

“EN DOĞRU KARARI VERECEĞİNİZE İNANIYORUM”

Sözlerini; “Akdeniz’de birilerinin hayalini dahi kuramayacağı hizmet, proje ve yatırımları 4 yılda getirdik” şeklinde sürdüren Başkan Mustafa Gültak, “Başta Çay ve Barış mahalleleri kentsel dönüşüm projeleri, spora yönelik yatırımlarımız, lise ve üniversitelere hazırlanan gençlerimiz için ücretsiz etüt merkezi olmak üzere, Akdeniz’i dönüştüren ve geleceğe hazırlayan hizmet ve projelere imza attık. Kadınları farklı illerimizde günübirlik gezilere götürüyoruz. Elbette tüm bu hizmetler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile gerçekleşti. Akdeniz’in dönüşümünün sürmesi ve siz değerli vatandaşlarımıza hak ettiğiniz hizmetleri ve kent yaşamını sunabilmemiz için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu anlamda 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde en doğru kararı vereceğinize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

ÇAĞLAYAN; “MERSİN’DE YÜZDE 42’NİN DE ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Burada vatandaşlara hitap eden Eski Ekonomi Bakanı ve 24. Dönem Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan; “2011 yılında sizlerin desteğiyle tüm teşkilatlarımızla beraber Mersin tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştik. Yüzde 32 oy almıştık. Ama ben şimdi görüyorum ki Allah’ın izniyle her halde yüzde 42’nin de üzerine çıkacağız. Heyecanınızı, gayretinizi görüyorum. Mersin’e hizmeti geçen tüm milletvekili ve teşkilat mensubu arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlık, sıhhat, afiyet diliyorum” şeklinde konuştu. Çağlayan, Akdeniz ilçesini değiştiren hizmet, proje ve çalışmalarından ötürü Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a da teşekkür etti. Konuşmaların ardından Selçuklar Mahallesi AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı, büyük coşku altında kurdele kesimiyle gerçekleşti.

AdminAdmin