Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 07:21

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPORA ‘CAN SUYU’

Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği törenle, ilçe genelinde 75 amatör spor kulübünden; futbol branşında faaliyet gösterenlere 10 bin TL; diğer branşlarda faaliyet gösterenlere de 6 bin TL olmak üzere toplam 550 bin TL can suyu sağlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2023 12:56
AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPORA ‘CAN SUYU’

Akdeniz’de, 4 yıl önce 31 olan amatör spor kulüplerinin sayısının bugün 75’e çıktığına dikkat çeken Başkan Gültak; “Mersin merkez ilçeler içinde geliri en düşük en ağır borç yükü altındaki belediye olmamıza rağmen 4 yıldır amatör kulüplerimize ve sporcularımıza destek veriyor olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz” dedi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen amatör spor kulüplerine yönelik nakdi destek töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törene, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş, kulüp yöneticileri, teknik adamlar, siyasi parti temsilcileri ile birlikte futbol, basketbol, voleybol, kick boks, muay thai ve satranç gibi branşlardan yüzlerce sporcu katıldı. Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş, törende yaptığı konuşmada, göreve geldiği 2019 yılından beri amatör spora verdiği desteklerden ötürü federasyon olarak memnuniyetlerini dile getirdi, “Hep ilkleri başlatan Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’a teşekkür ediyorum. Başkanımızın amatör spora desteğinde bu 4’üncü buluşmamız… Spor adına Mersin’de, özellikle de Akdeniz’de güzel şeyler oluyor. Akdeniz’de spor kulübü sayısı yakın geçmişte 20 iken bugün 75’lere çıktık. Akdeniz Belediyemiz, birçok spor dalında Mersin’in yükünü taşıyor. Fakat Sayın Başkanımız desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Kent merkezinden en uzak mahalleye kadar spor tesislerini çok güzel bir hale getirdi” dedi. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da konuşmasında, Mersin’de amatör spor kulüplerine nakdi destek vermeye başlayan ilk belediye olduklarını hatırlattı; bu desteği de her yıl arttırdıklarını vurguladı. Akdeniz’e kazandırdıkları veya tamamen yeniledikleri spor tesislerini anlatan Başkan Gültak; “Akdeniz’e 4 yılda 20’nin üzerinde halı saha yaptık. Küçük basket sahaları ve tesisleri saymıyorum. Birçok farklı mahallemizde yeni spor tesisleri yaptık. Özgürlük Mahallesi Tırmıl Tepe civarı hayvan pazarı idi.  Kimse bir şey yapmıyordu. Biz o arkadaşları ikna edip oradan taşıdık. Şimdi inşaat yükseliyor ve birkaç ayda yeşil alanları, futbol sahası ve etrafında kadınlar ve gençlerin yürüyüş ve spor yapabileceği bir yeni bir gençlik ve spor merkezini seçimden önce bitirmiş olacağız. Bütün bunları üst üste koyduğunuzda bugünün rakamıyla 400-500 milyon TL’nin üzerinde bir spor yatırımı geldi Akdeniz’e. Allah, Cumhurbaşkanımızdan, Bakanlarımızdan ve Spor Toto Teşkilatımızdan razı olsun. Kimse merak etmesin, spor tesislerimizin devamı da gelecek” diye konuştu.

 AKDENİZ’DE AMATÖR SPORA 4 YILDA 1 MİLYON 200 BİN TL DESTEK

Amatör kulüplere 4 yıl içinde toplamda 1 milyon 200 bin TL tutarında yardım sağladıklarına dikkat çeken Başkan Gültak, bu yıl da 75 amatör spor kulübünden; futbol branşında faaliyet gösterenlere 10 bin TL; diğer branşlarda faaliyet gösterenlere de 6 bin TL olmak üzere toplamda 550 bin TL can suyu sağladıklarını belirtti. Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden sporcuların kick boks, muay thai, boks, tekvando ve paralimbik dallarında elde ettiği yerel, ulusal ve uluslararası başarılara da dikkat çeken Başkan Gültak, Akdeniz’in ilk tekerlekli sandalye basketbol takımını kurduklarını ve bugün 1’inci ligde mücadele ettiğini anlattı.

“MERSİN’DEN ARTIK ŞAMPİYONLAR ÇIKIYOR”

Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde olmayan başarılı sporcuları da desteklediklerini ifade eden Başkan Gültak; “Artık Mersin’den bir sürü şampiyon çıkıyor. Futbol, basketbol, tenis ve yüzme branşlarında açtığımız ücretsiz yaz ve kış spor okullarında binlerce çocuğumuz yetişiyor. Yetenekli olduğu tespit edilen çocuklarımızı teknik adamlarımız tespit ederek yıl boyu onları eğitiyorlar. Böylelikle ebeveynler de çocuklarını güvenilir ve sağlam bir yere bırakmış oluyorlar” şeklinde konuştu.  Amatör spor kulüplerine nakdi destek töreni, Akdeniz Belediyesi’nin sadece 4 yıl içinde ilçeye kazandırdığı spor yatırımlarını; onlarca yeni spor tesisi ile birlikte yenilenen spor tesislerini ve sahaları tanıtan kısa filmin gösteriminden sonra toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR