SİYASET
Giriş Tarihi : 11-05-2023 23:01

Başkan Seçer Anamur'a çıkarma yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'i karış karış gezerek halkla iç içe olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Anamur'a çıkarma yapan Seçer, Anamur'da vatandaş, halk, üretici, esnaf, muhtarlar, STK ve iş dünyası ile bir araya geldi.

Başkan Seçer Anamur'a çıkarma yaptı

MERSİN (TANIK HABER)-Anamur ziyaretinde ilk önce merkezde esnafı ziyaret eden Seçer, çarşı esnafı tarafından sevgi ile karşılandı. Başkan Seçer'i “Memleketin en karizmatik Başkanı, hoş geldin” diyerek karşılayan bir esnaf, Büyükşehir'in hizmetlerinden ötürü de teşekkürlerini iletti. Bir başka esnaf ise Başkan Seçer'e gaz lambası hediye ederek, “Enerjiniz hiç bitmesin” dileğinde bulundu. Esnaf gezisinin ardından Anamur Ticaret ve Sanayi Odası'na (ANTSO) geçen Seçer, burada ANTSO Başkanı Mehmet Tuna, ANTSO Meclis Başkanı Orhun Yıldız beraberinde STK, iş dünyası ve muhtarlar ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Başkan Vahap Seçer, ANTSO’da yaptığı konuşmasında, hizmet konuşacaklarını kaydederek, “Anamur’u, Mersin’i, Türkiye’yi konuşacağız. Özellikle ana konumuz tabi ki Anamur ve Anamur’un ticareti, sanayisi, turizmi, ekonomisi olacak. Bunları değerlendirip, neler yapabiliriz diye konuşacağız” dedi. Yaşanan seçim süreci dolayısıyla herkesin yoğun zamanlar geçirdiği bir dönem olduğunu kaydeden Başkan Seçer, “Ülke gündemi de seçim. Esnafı da ticaret erbabını da tüm kitleleri, vatandaşları etkileyen bir durum” diye konuştu.

“ANAMUR’DA TOPLAMDA 34 BİN 500 TON ASFALT KULLANDIK”

Anamur’un temel beklentilerinden ilkinin yollar olduğunu kaydeden Başkan Seçer, “Burada toplamda yaklaşık olarak 34 bin 500 ton asfalt kullanarak, önemli çalışmalara imza attık. Kalan süre içerisinde de yine bu çalışmalarımız devam edecek, durmayacak. Burada eksik kalan caddelerimiz var. Onunla ilgili de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. En önemli konularından bir tanesinin de Toptancı Sebze ve Meyve Hali konusu olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Seçer, “Çünkü tarım, sera ve örtü altı üreticilik burada lokomotif sektör” dedi.

“ANAMUR ÖLÇEĞİNDE BİR EKONOMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR HASAR”

Anamur’da geçtiğimiz hafta sonu yaşanan hortum ve fırtına afetinde yapılan hasar tespitleri sonucu 200 milyon lira gibi bir hasarın ortaya çıktığını dile getiren Seçer, “200 milyon da olsa, 150 milyon da olsa, 100 milyon da dolsa Anamur ölçeğinde bir ekonomi için çok önemli bir hasar. Geçmiş olsun dileklerimi ileteyim. Bizim Tarım Dairemiz de üreticilere nasıl katkı yapabiliriz, bir nebze olsun yaralarını sarabiliriz diye onun değerlendirmesi içinde” diye konuştu. Anamur Toptancı Sebze ve Meyve Hali’nin uzun süredir ihmal edilmiş bir çalışma olduğunu ifade ederek, bu kadar değerli ve ekonomik değeri yüksek ürünler pazarlayan bir toptancı halinin bu kadar çağın dışında kalmasının akla, mantığa yatkın olmadığını kaydeden Seçer, “Projesi hazır. Çok kısa bir süre içerisinde Anamur’umuza bu hali kazandıracağız. Bozyazı’da da aynı sorun var. Orada tahsis sorunu devam ediyor” şeklinde konuştu.

AdminAdmin