GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2023 14:52   Güncelleme : 02-05-2023 14:54

Başkan Seçer, emekçilerle omuz omuza

MERSİN (TANIK HABER)-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçi ve emekçilerle buluştu.

Başkan Seçer, emekçilerle omuz omuza

Eski Tevfik Gür Stadyumu'nda başlayan coşkulu korteje katılan Seçer, emeğin ve dayanışmanın ruhunu işçi ve emekçilerle birlikte yaşadı. Şarkılar, marşlar, sloganlar ve coşkulu alkışlar eşliğinde devam eden yürüyüşte, sık sık ‘Birleşe Birleşe Kazanacağız’ sloganı atıldı. Başkan Seçer, yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa katıldı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Seçer, “Şarkı ‘Motorları maviliklere süreceğiz, güzel günler göreceğiz’ diyor. İnşallah 15 Mayıs’tan sonra motorları maviliklere süreceğiz ve güzel günler göreceğiz” dedi.

“İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

İşçi ve emekçilerin sömürü düzeninin olmadığı, insanların emeğinin karşılığını aldığı, hakça bir bölüşümün olduğu, adil bir düzen özlemiyle haykırdıklarını belirten Seçer, “Türkiye; 14 Mayıs’ta en kritik seçimlerinden birini yaşayacak. Bugün kaybettiğimiz adaletin, hakkın, hukukun, özgürlüklerin hakça bölüşümün olduğu bir Türkiye’ye uyanma özlemiyle Türk milleti sandıkta görevini yapacaktır diye umut ediyorum. 1 Mayıs işçinin ve emekçinin bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin