Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 09:10

BAŞKAN SEÇER SEÇİM STARTINI VERDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Sağlık Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı’nın (AKSEV) düzenlediği geleneksel öğle yemeği davetine katıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2023 11:35
BAŞKAN SEÇER SEÇİM STARTINI VERDİ

Vakfın bahçesinde düzenlenen öğle yemeğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, il ve ilçe yöneticileri, Adana Barosu Başkanı ve Başkan Vahap Seçer’in Hukuk Danışmanı Semih Gökayaz, AKSEV Başkanı İlhan Faydaver, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz ile vakıf üyeleri katıldı. Davette konuşan Başkan Vahap Seçer, görevde olduğu 4,5 yıl hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye Başkanlığı süresince hiç kimseye ayrım yapmadan halkın parasıyla halka hizmet ettiklerini belirten Seçer, gelecek dönemde de bu anlayışın süreceğini vurgulayarak seçim startını verdi.

SEÇER: “BU TİP YAPILARLA İŞ BİRLİĞİNE HER ZAMAN HAZIRIZ”

Yerel yönetimler olarak, hemşeri derneklerinden sendikalara, odalardan sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesle iletişim içerisinde olmanın faydalı olduğunun farkında olduklarını belirten Seçer, “Yaşadıkları topluma, kente ve hatta insanlığa bir katkı sunma amaçlı kurulan bu tip yapılarda kaliteli beyinlerin olması, bu işi samimiyetle yapma arzusunun olması iyi bir sonuç ortaya çıkartıyor. Biz tabi ki bu tip yapılarla iş birliğine her zaman hazırız. Onların toplum adına yaptığı yararlı işlerde hem maddi hem de manevi katkı olarak yanlarında ve arkalarında olmanın yaşatacağı güveni de onlara memnuniyetle sağlayabiliriz. Bizlere emanet edilen kaynaklar sizlerin yarattığı kaynaklar olduğu için, nihayetinde biz de bu kaynakları harcarken beş düşünüp bir harcamak durumundayız” dedi.

“4,5 YILI ONURLA, ŞEREFLE GEÇİRDİK”

Belediye yönetimine geldiği ilk günden itibaren, hizmetleri ayrımcılık gözetmeksizin hayata geçirdiklerini ve toplumun tüm kesimlerinden takdir gördüklerinden söz eden Seçer, “Bütün sıkıntılara, engellere, haksız, hukuksuz operasyonlara, çamur atmalara rağmen 4,5 yılı onurla, şerefle geçirdik. Hatta bir başkalarının deyimiyle ‘Bu yönetimden beklediğimizin çok üzerinde bir performans gördük’ dedirtecek kadar başarılı çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.

Kendisini ve hizmetlerini beğenen kesimlerin, yeni dönemde de ayrımcılığı reddeden anlayışın sürmesi için kalan süreyi daha fazla dikkate alması gerektiğine dikkat çeken Seçer, “Bizi destekleyenler eğer ki bu anlayışın bu kentte devam etmesini diliyorsa buna daha dört elle sarılıp, desteklerini daha da tahkim edip, bu işi daha da ciddiye alıp, desteklerini sürdürmeliler” dedi.

“HİZMETİMİ BEĞENENLERİN OYUNA TALİBİM”

Bir belediye başkanının son birkaç ayda seçim kazanmasının mümkün olmadığına vurgu yapan Seçer, “Bir belediye başkanı seçildiği andan itibaren bir sonraki seçimin kampanyasını başlatır. Beş yıldır halkı için yaptığı hizmet onun seçim kampanyasıdır. Bu kampanyaya da bu rahatlıkla gideceğimi bilmenizi istiyorum. Ben hizmetimi beğenenlerin oyuna talibim. Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz. Bugüne kadar yerel seçimlere dair çok içerikli yaptığım ilk konuşma. Ben de farkında olmadan konuşmanın akışı gereği seçim startını da buradan vermiş oluyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından öğle yemeğine geçildi. Vakıf üyeleri ve vatandaşlarla birlikte kuru fasulye-pilav yiyen Başkan Seçer, bu yemeğin son zamanlarda yediği en güzel kuru fasulye-pilav olduğunu vurgulayarak, yemeği hazırlayan kadınlara teşekkür etti.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR