EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-05-2023 12:39

Başkan Vahap Seçer, METÜD’ün açılışına katıldı

MERSİN (TANIK HABER)-Mersin’in ve Mersin ekonomisinin gelişmesi için tüm imkanları ve kadroları ile çalışan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’nin (METÜD) açılışına katıldı.

Başkan Vahap Seçer, METÜD’ün açılışına katıldı

Toroslar İlçesi’nde bulunan METÜD’ün açılış töreninde iş insanlarına hitaben bir konuşma yapan Başkan Seçer,  Mersin’in çok kültürlü bir kent olduğunu ve bu çok kültürlülüğünün bazıları tarafından siyasete alet edildiğini belirtti.

Mersin’in çok daha iyi noktalara taşınması gerektiğini söyleyen Başkan Seçer, “Mersin’de Anadolu’nun her noktasından farklı kültürlerden insanlar var. Bu farklılık bize hiçbir zaman huzursuzluk olarak yansımadı. Ne kadar kaşırlarsa kaşısınlar, ne kadar bu farklılığı; hassas noktalarına dokunarak siyasete tahvil etmek isteseler de bunda bir türlü başarılı olamadılar. Mersin bunları aşmış bir kent. Bu oyunlara düşmeyeceğiz. Mersin bunları aşmış bir kent. Bu oyunlara düşmeyeceğiz. Biz Mersin’i sarıp sarmalayacağız, kötülüklerden koruyacağız” dedi.

“İSTİHDAMDA 2 SEKTÖR ABSORBE EDİCİDİR; TARIM VE TEKSTİL”

Tekstilin ve tarımın istihdamı absorbe eden çok önemli 2 sektör olduğuna vurgu yapan Seçer, “İstihdamda iki sektör absorbe edici rolü oynar. Biri tarım, biri tekstildir. Bu iki sektörde çok insan çalışır ama yansıması düşüktür. Siz onu yok saydığınız zaman birçok insanı sokakta işsiz görebilirsiniz. Bu insanlar, insanlık onuruna yaraşmaz ortamlarda da çalıştırılıyor. Bu insanlar daha modern, sıhhi ve efektif tesislerde çalışabilecek. Biz bu işi Mersin’de pekâlâ yapabiliriz” diye konuştu. Bütün ihtisas mesleklere ihtisas siteleri yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Seçer, tekstil işverenlerinin bu konuda iş birliği yapmaları gerektiğine dikkat çekti. Seçer, “Çünkü sermayedar olan onlar. Ayrıca devlet kurumları elini taşın altına koyacak. Belediye imarını yapacak, Milli Emlak yerini tahsis edecek. Varsa belediye imkanlarını seferber edecek, oraya altyapı götürecek. Sadece tekstilcilere değil, bütün ihtisas meslek kollarına ihtisas siteleri yapalım. Belediyelerin böyle geniş arazileri yok. Geniş arazileri olan Hazine’dir, Milli Emlaktır” diye konuştu.

AdminAdmin