GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2023 13:15

Büyükşehir destekliyor, çiftçi üretiyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir'in ‘Destek Büyükşehir'den Üretim Çiftçiden’ sloganı ile Tarsus’ta hayata geçirdiği  ‘Zeytin Fidanı, Hamur Yoğurma Makinesi ve Sulama Borusu Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Büyükşehir destekliyor, çiftçi üretiyor

MERSİN (TANIK HABER)-Büyükşehir'in, her geçen gün artan girdi maliyetlerine karşı üreticiye can suyu olmak ve üretimin büyümesine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği tarımsal ürün dağıtımlarının yeni adresi Tarsus ilçesi oldu. Tarsus'ta düzenlenen tören öncesinde Şehit Kerim Mahallesi’nde iş yerlerini gezerek esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Seçer, esnafa “Hayırlı işler, bol kazançlar” dileğinde bulundu. Başkan Seçer’i karşılarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten esnaf da, “Senin sayende herkes mutlu. Sizi destekliyoruz” dedi. Bir kahvehanede oturup vatandaşlarla çay içen Seçer, onlarla bol bol sohbet etti. Başkan Seçer ile geçim derdini paylaşan vatandaşlar, Türkiye'de bir korku ikliminin hakim olduğunu söyledi. “Bir değişim şart” diyen Başkan Seçer ise seçimden sonra geçim sıkıntısının da korku ikliminin de son bulacağını belirtti. Seçer’e destek veren vatandaşlar da, “Her şey çok güzel olacak Başkanım” dedi. Başkan Seçer daha sonra Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Destek Büyükşehir'den Üretim Çiftçiden’ sloganı ile sürdürülen tarımsal destek dağıtım törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmasına kendisinin de çiftçilikten geldiğini ve tarımsal destekleri her zaman çok önemsediğini belirterek başlayan Başkan Vahap Seçer, “Tarıma, çiftçiye kayıtsız kalmak bir belediye başkanı için mümkün değil. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendi yetkim ve imkânlarım çerçevesinde 4 yıldır çiftçi kardeşlerimize desteklerimizi esirgemiyoruz. Bizim hedef kitlemiz küçük üreticiler, büyük çiftçiler değil. Çünkü Mersin, özellikle Tarsus yöresi her çeşit sebzenin, meyvenin, tarla bitkisinin üretildiği bir yer” dedi.

“TOROSLAR’IN KADINI TAŞI SIKSA SUYUNU ÇIKARIR”

Bölgenin aynı zamanda hayvancılık için de önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Özellikle Yörük kardeşlerimin Toroslar’n eteklerinde hayatı keçi, küçükbaş hayvandır. Bütün bu gerçeklerden dolayı ‘Tarım’ diyoruz, ‘Küçük aile işletmeleri’ ve ‘Üretici kadın’ diyoruz. Çünkü Toroslar’ın ve Akdeniz'in kadını güçlüdür, çalışmak istiyor. Taşı sıksa suyunu çıkarır. Bu insanların enerjilerini boşa harcamamaları, onların da çalışarak aile bütçelerine katkı yapmaları, başta eşleri olmak üzere kimseye muhtaç olmamaları için destek veriyoruz. Sadece ‘tarım desteği veriyoruz’ deyip geçmekle olmaz. Hem merkezi hükümetin uygulamalarında hem bazı yerel yönetimlerin uygulamalarında yapılan yanlış işlerin, yanlış desteklerin kaynak ve zaman israfından başka bir şey olmadığını söylemek isterim” diye konuştu. 

AdminAdmin