SİYASET
Giriş Tarihi : 21-05-2023 21:01

CHP’den Mersin Örgüt Buluşması

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile birlikte, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mersin Örgüt Buluşması’ toplantısına katıldı.

CHP’den Mersin Örgüt Buluşması

MERSİN (TANIK HABER)-Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Başkan Seçer ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın yanı sıra, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer, Hasan Ufuk Çakır, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Deva Partisi Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu, Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Çontar ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Vahap Seçer, 14 Mayıs öncesinde Mersin’de sadece CHP olarak değil Millet İttifakı’nın tüm bileşenleri olarak büyük gayretler göstererek çalıştıklarını söyledi. Mücadelelerin heyecan yaparak, endişeye düşerek veya korkarak değil, strateji, akıl ve moral ile kazanılacağını belirten Başkan Seçer “Mersin'de, bu mücadele ve ortak gayret çalışma sonucu, en yakın takipçi iktidarın partisi AK Parti’ye göre 6 puan üstte yarışı tamamladık. Burada bir emeğin sonucu ortaya çıkan bir başarı var. Bunu görün. Önümüzde 2. tur var. Bir imkanımız, bir fırsatımız daha var” dedi.

“Türkiye'de hangi parti 7 puan kaybederek iktidarda kalır”

Mersin’den 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 57 oranında oy çıktığına dikkat çeken Başkan Seçer “Demek ki burada bir potansiyelimiz var. Bunu gözlüyoruz. Sandığa gideceğiz. Türkiye'de hangi parti 7 puan kaybederek iktidarda kalır. Cumhur İttifakı’nın iki büyük partisi 8.5 puan kaybetti. Mersinde MHP'nin milletvekili sayısı 1’e düştü. AK Parti 1 milletvekilini zor kurtardı. Böyle bir tabloda özgüveniniz artsın. Demek ki işimizi fena yapmıyoruz ama işi tamamlayamadık. Fırsatımız var. 28 Mayıs’a hazır olacağız. Enerjiyi yükselteceğiz” diye konuştu. 31 Mart yerel yönetimler seçimleri öncesi Mersin’de ittifak olmadığını ve CHP’nin adayının kazanmasının ‘Çok zor’ olduğu yönünde algı yapıldığını hatırlatan Başkan Seçer “Ama ne oldu? Çalışan kazandı. Seçimi kazandınız. ‘Hizmet edemezler, topal ördek bunlar’ dendi. Çünkü meclis aritmetiği yok. Cumhur İttifakı’nın Mersin’de, Adana'da, Ankara'da, İstanbul'da, 11 Büyükşehir belediye başkanlığımızın çoğunda meclis çoğunluğu yok mu? İyi de bu başkanlar tarih yazıyor, İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da Mersin’de yazıyor” şeklinde konuştu.  

“SİZ BU MEMLEKETE NİFAK SOKAMAZSINIZ”

Mersin’i ‘Küçük Türkiye' olarak betimleyen Başkan Seçer, “Her renk vardır burada. Türkiye'nin her kültürü, her rengi burada. Mersin’de insanlar kardeş gibi yaşıyor. Yolda yürürken kimse etnik kimliğinden dolayı bir diğerine yan bakmıyor.  Komşuda cenaze olduğunda ‘Ölen falanca etnik kökenden biz filanca etnik kökendeniz gitmeyelim cenazeye’ denmiyor, salına el atılıyor bu memlekette. Siz bu memlekete nifak sokamazsınız” dedi.

“SİZLERE İNANIYORUM, SİZLERE GÜVENİYORUM”

Konuşmasının sonunda partililere ve Mersinli seçmenlere seslenen Başkan Seçer, tıpkı 14 Mayıs öncesinde olduğu gibi 28 Mayıs’ta yapılacak 2.tur içinde aynı kararlılıkla çalışılmasını isteyerek “Belediye Başkanınız olarak bugüne kadar nasıl beraberce bu seçim sürecini ciddiyetle, disiplinle bugünlere getirdiysek kalan süreci de aynı şekilde beraberce tamamlamanızı istiyorum. Sandığa giden vatandaşlarım; Millet İttifakı’na oy verip CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanlığı’nda oyunu verenler, tekrar sandığa gidin, tekrar oyunuzu kullanın. Moralinizi ve inancınızı yüksek tutun. 28 Mayıs'ta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçip Çankaya’ya hep beraber götüreceğiz. Sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum” ifadelerini kullandı.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise konuşmasında, iktidarın devletin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen seçimi 1. turda kazanamadığına dikkat çekerek “Umutsuzluk, moral bozukluğu yok. Sadece 1. tur bitti, şimdi 2. tur var. 14 Mayıs’ta bitmeyen işi 28 Mayıs’ta bitireceğiz. Kilometre sıfırlandı onun için kalan 1 haftalık sürede Türkiye’yi yine temiz, güzel hedeflerimize ulaştırma kararlığıyla yolculuğumuza yürüyeceğiz” dedi.

 

AdminAdmin