SİYASET
Giriş Tarihi : 13-05-2023 22:20

CHP’li Ömür: “Seçime hazırız”

CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, seçime hazır olduklarını belirterek, “Kadınlarımızla, gençlerimizle, esnaflarımızla, emeklilerimizle, çiftçilerimizle bu düzeni ve bu sistemi değiştireceğiz. Halkın iktidarını kuracağız” dedi. 

CHP’li Ömür: “Seçime hazırız”

MERSİN (TANIK HABER)-Genel seçimlerle ilgili olarak yazılı açıklama yapan CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, ülkemizin çok ciddi sorunlarla boğuştuğunu savunarak, “Bu sorunların çözümü, bu sorunların ortadan kaldırılması için 14 Mayıs’ta (Pazar günü) yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim ülkenin aydınlık yarınlarını, çocuklarımızın geleceğini, umut ve hayallerimizi gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. Halkımız Genel Başkanımız ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçerek Meclis’te ise çoğunluğu sağlayarak Türkiye’nin arzuladığı, özlediği, beklediği sürecin; hak, hukuk, adalet ve demokrasinin hayatın her alanında uygulanacak bir dönemin başlangıcını oluşturacaktır” dedi.

MERSİN HAKKINI ALACAK

21 yıllık AKP iktidarında, Mersin’in her dönem Bakanlık düzeyinde temsil edildiğini hatırlatan Başkan Ömür, “Ne yazık ki Mersin bugüne kadar hak ettiğini alamadığı gibi kent için tasarlanan, söylenen, planlandığı iddia edilen hiçbir proje hayata geçirilmemiş ve Mersin üvey evlat muamelesi görmüştür. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından planlanan, Mersin Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olan ulaşım alanındaki Metro Projesi AKP iktidarı tarafından ve Mersin’den AKP milletvekili adayı olan Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından da engellenmiştir. Mersin hakkını alacak. Mersin hak ettiği değeri ve katkıyı görecek” ifadelerini kullandı.

“BU SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

“Halkımızla, üyelerimizle, örgütlerimizle, belediye başkanlarımızla, adaylarımızla ve Millet İttifakı’nda yer alan dostlarımızla ve bize inanan yurttaşlarımızla birlikte umuda, aydınlık yarınlara olan inancımızla saha ve alan çalışmalarımızı tamamladık” diyen Başkan Ömür, şöyle devam etti: “Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimine girmekteyiz.  Ülkemizin hak ettiği demokratik toplum yapısına kavuşabilmesi için Cumhurbaşkanlığı’nda bir Oy Kemal Kılıçdaroğlu’na,  milletvekilliğinde ise bir oy Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vererek demokrasimize katkı vermenizi bekliyoruz. 21 yıllık AKP iktidarının siyasal, toplumsal, ekonomik tahribatı ülkemizde çok derin sorunlar yaratmıştır. Türkiye yangın yerine dönmüştür. Yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi ülkenin aydınlık geleceği için büyük bir önem teşkil etmektedir. Hak için, hukuk için, adalet için, demokrasi için, özgürlük için değişim şart ve zorunludur. Kadınlarımızla, gençlerimizle, esnaflarımızla, emeklilerimizle, çiftçilerimizle bu düzeni ve bu sistemi değiştireceğiz. Halkın iktidarını kuracağız. CHP Mersin İl Başkanlığı olarak Türkiye’de olduğu gibi, kentimizde de seçime hazırız. Okul sorumlularımız, sandık görevlilerimiz, ilçe örgütlerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, müşahitlerimiz ve avukatlarımızla 14 Mayıs Pazar günü oy kullanılacak olan seçim yerlerinde hazır olacağız. Ve o günü ikinci yüzyılımızın en önemli demokrasi zaferine çevirerek umudun, huzurun, barışın, kardeşliğin, insanca yaşanacak bir ülkenin başlangıç günü olacaktır. Yurttaşlarımızın sandığa gitmeleri, oy kullanmaları tarihi bir sorumluluktur. Aynı zamanda vatandaşlarımızın oylarına ve geleceklerine sahip çıkmaları ve seçim yerinde bulunmaları tarihi bir görevdir. Halkımızın bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla hareket edeceğinden ve demokrasiye sahip çıkacağından hiçbir endişemiz ve kuşkumuz yoktur. 14 Mayıs Seçimleri Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı için yeni bir başlangıç, Millet İttifakı ve halkımız için aydınlık yarınlara ulaşmamızı sağlayacaktır.  Sana Söz! Türkiye’ye yeniden baharı getireceğiz.”

AdminAdmin