SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2023 21:03

Ekmen, Toroslar’da Ziyaretlerde Bulundu

MERSİN (TANIK HABER)-CHP Mersin Milletvekili ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, sel felaketinden olumsuz etkilenen Mithat Toroğlu Mahallesine giderek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ekmen, Toroslar’da Ziyaretlerde Bulundu

DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu, Toroslar İlçe Başkanı Sultan Aydoğan, Akdeniz İlçe Başkanı Özcan Demir’in yanı sıra il ve ilçe teşkilatlarının da katıldığı ziyarette esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Ekmen, Mersin’de gece saatlerinde yaşanan yoğun yağışla birlikte meydana gelen sel felaketinin yarattığı sıkıntılarla ilgili muhtar Faruk Doğan’dan bilgiler aldı.

Yaşanan olumsuzluk nedeniyle üzüntülerini aktaran Ekmen, sıkıntının boyutları büyümeden yaraların bir an önce sarılması gerektiğini söyledi.

Bu tür afetlerin yaşanmadan önlenebilmesinin ve oluşan sorunların en çabuk şekilde giderilmesinin yaşanacak daha büyük sorunların önüne geçebileceğinin altını çizen Ekmen, DEVA Partisi olarak hazırladıkları Afet Yönetimi Eylem Planını anlattı. Esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Ekmen, her kentin olası afetlerin önüne geçilebilmesi için risk haritası olması gerektiğine vurgu yaptı. Ekmen, “Afet öncesinde risklerin belirlenmesi ve azaltılması için herkes görevini önceden bilecek ve önlenebilmesi için gereken tedbirleri alacaktır. Özellikle muhtarlarımızı da bu afet yönetimi kapsamına alarak gerekli durumlarda araç tahsisine varan destekler sağlanmalıdır.  Afetlere karşı kritik altyapı ve tesislerinin korunması ve çalışır durumunda kalması sağlanmalıdır. Toplumun her kesiminde afet becerisi oluşturmak için seferberlik ilan edilmelidir. Hasar tespit çalışmalarının standart bir yöntemle uygulanmasını sağlanmalı ve afet sonrası hak sahipliği kavramını yeniden düzenlenmelidir. Biz DEVA Partisi olarak hazırladığımız Afet yönetimi Eylem Planında tüm bu konuların tedbirinin alınması konusunda yol haritamızı hazırladık. Hiçbir vatandaşımızı afetin yarattığı felaketle baş başa bırakmamak en temel hedefimizdir” dedi.

AdminAdmin