Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 07:29

GÜVEN ZENCİR SPOR, 100. YIL ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

Mersin’in gururu Güven Zencir Spor başarılarına yenilerini katmaya devam ediyor. Cumhuriyet’in 100. Yılı için düzenlenen İller Arası Cumhuriyet kick boks şampiyonasına katılan Güven Zencir Spor Kulübü 12 sporcu ile katılım gerçekleştirerek şampiyonaya damga vurdu. Katılımcılardan 6 tanesi birincilikle, 2 tanesi ikincilikle ve 1 tanesi üçüncülükle şampiyonayı tamamladı.

SPOR
Giriş Tarihi : 31-10-2023 11:26
GÜVEN ZENCİR SPOR, 100. YIL ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

Mersin’in başarılı kulüplerinden olan Güven Zencir Spor, Cumhuriyetin 100. Yılını şampiyonlukla kutladı. Cumhuriyet’in 100. Yılı İller Arası Cumhuriyet Kick Boks Şampiyonası’na 12 yarışmacı ile katılan Zencir spor 9 adet derece ile şampiyonaya damgasını vurdu. Erkeklerde 32 kilogramda Mehmet Güçer birinci, 32 kilogramda Ahmet Eslem Avcı üçüncü, 42 kilogramda Emre Renzeoğlu birinci, 47 kilogramda Ahmet Abdullah ikinci, 57 kilogramda Turan Meşen birinci, 60 kilogramda Yağız Bezgin ikinci, 63 kilogramda Umut Güneş Zencir birinci ve 69 kilogramda Yiğit Bezgin birinci olarak şampiyonayı tamamladı. Kadınlarda ise 65 kilogramda Zeynep Eylül Yılmaz birinci olarak Zencir Spor’a Cumhuriyet 100. Yıl Kupası’nı kazandıran sporcular oldular.

“DİSİPLİNİ ELDEN DÜŞÜRMEDİK, İNANDIK VE KAZANDIK”

Kulüp Başkanı Güven Zencir gururlu zaferi şu sözlerle ifade etti: “Çalıştık, disiplini elden düşürmedik, inandık ve kazandık. Bu başarıda büyük katkısı olan Milli Antrenör Burcu Karakış hocamız ile çalıştık. Bütün sporcularımı kutluyorum, bu başarıyı tarifi olmayan duyguları bize yaşattıkları için tüm ekibimi kutluyorum. Müsabakalarımız devam edecek, daha azimli ve sıkı çalışacağız. Ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek her zaman hedefimiz olacak.” Şampiyonayı kutlayan ekip kazandıkları Cumhuriyet’in 100. Yılı Kupası’nı müzelerine götürerek Mersin’e yeni bir gurur daha kazandırdı.

AdminAdmin

YORUMLAR