TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 18-05-2023 22:35

İlk 6’ya girdiler

TANIKHABER)Mersin Üniversitesi’nin TEKNOFEST ve Girişimcilik Topluluğu Hidromobil Komitesinin, Hidromobil Projesi, TEKNOFEST 2023 Uluslararası Efficiency Challenge (EC) Elektrikli Araç Final Yarışları'nda ilk 6'ya girmeyi başardı. Proje TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde düzenlenen final yarışlarında Mersin Üniversitesi’ni başarıyla temsil etti.

İlk 6’ya girdiler

Finallerden sonra takım liderleri Mühendislik Fakültesi öğrencileri Muhammed Burak Birgül ve İrem Beggi, Girişim Limanı Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu'nu ziyaret ederek hazırlık süreçlerinde katkılarından dolayı kendisine TEKNOFEST montu hediye etti.

Elde edilen başarı ile ilgili konuşan TEKNOFEST ve Girişimcilik Topluluğu Akademik Danışmanı Girişim Limanı Müdürümü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu; “Öğrencilerimize maddi ve manevi desteklerinden ötürü Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar'a, özverili çalışmalarından dolayı TEKNOFEST ve Girişimcilik Topluluğu Başkanı lisans öğrencimiz Muhammed Burak Birgül ve ekip arkadaşları ile Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nden danışman akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin