SİYASET
Giriş Tarihi : 11-05-2023 22:26

Kıratlı'nın çağrısı karşılık buldu

MERSİN (TANIK HABER)-Mersin'de doğmuş, Mersin'de doymuş biri olarak, Mersin'e hakim olduğunu, sorunları ve çözümlerini bildiğini belirten AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, "Yıllardır hemen herkes Mersin'in güçlü bir lobisi olmadığından yakınır.

Kıratlı'nın çağrısı karşılık buldu

AK Parti iktidarında bu kente kabinenin en güçlü bakanları geldi. Bu çok büyük bir şanstı. Maalesef Mersin'in dinamikleri birlik olup bu şansı kullanamadı. Oysa bakanlarımız hep, 'ortak çalışmalar yapın, projeler üretin, oturalım konuşalım' çağrısı yaptı. Şimdi ben adaylık sürecinden bu yana tüm dinamiklere, hatta diğer siyasi partilerden milletvekili adaylarına çağrı yaptım, yapıyorum. Konumuz Mersin, birlik olalım diye. Şimdi bazı çatı kuruluşları ve adaylar benimle aynı söylemi kullanıyor. Bu güzel bir gelişme. Umarım lafta kalmaz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Mersin Akdeniz ilçesinde çeşitli ziyaretler ve görüşmeler gerçekleştiren 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, sabahın erken saatlerinde, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Akdeniz Belediyesi Meclis Üyeleri Aydın Eğin, Cemil Uzun, İbrahim Halil Aluç, Mezitli Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Kılıç, Akdeniz ilçe yöneticileri Tunay Çiftçi, Mahmut Karakaya, Yusuf Pınarbaşı, Ferdi Çokkeser ile Mersin Hali'nde, hal esnafı ve çalışanları ziyaret etti. Mersin Toptancı Tüccarlar Derneğini ziyaretinde Refik Bağsız ve yönetimi ile görüşmesinin ardından, Mersin Halciler Derneği HAL-DER'de Başkan Münir Şen ve yönetimi ile bir araya geldi. Ardından Mersin Gıda ve Toptancılar Sitesi MERTOÇ'da toptancı esnafını gezip, Tırmıl Sanayi Sitesinde Başkan İlhan Çokgün ile buluştu ve birlikte sanayi esnafını gezdi. Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Mersin'in evladı olduğunun altını çizen Ali Kıratlı, "Bu bölgenin evladıyız. Bundan kastım yerli olmak değil. Mersin hakikaten Türkiye’nin bir özeti. Yerlisiyle, dışarıdan aldığı göçle. Ben onu şöyle izah ediyorum: Aslolan konu, burada doğmak değil burada doymak. Dışarıdan Mersin’e gelenler bu memleketi vatan belleyen, bayrağımıza, milletimize saygısı olan herkes bizim kardeşimizdir. Bu süreçte bizim şöyle bir avantajımız var: Eğer cenabı Allah izin verir yarın meclise girersek, Mersin’in içinde bulundum; Mersin’de doğdum, büyüdüm ve Mersin’de esnaf olmam hasebiyle Mersin’in birçok sıkıntısına, sorununa hakimiz. Yani, sağ omzumuzda sorunlar, sol omzumuzda çözümleri var.  Heybemiz dolu anlayacağınız. Sorunlara hakim olduğumdan dolayı sadece adaylık dönemimde; yani son 1 ay içerisinde 3-4 konuyu çözüme kavuşturduk. Temas etmediğimiz hiçbir sektör yok. Bugün halde geziyoruz. Burada gezerken birçok kişi beni tanıdığını veya benimle ticaret yaptığını söylüyor. Dediğim gibi bu kentte doğdum, bu kentte büyüdüm ve bu kentte ticaret yapıyorum. Mersin’i çok iyi biliyorum. Sorunları da biliyoruz" diye konuştu.

AdminAdmin