GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2023 11:47

MİNİKLER OKULA DÖNMENİN HEYECANINI YAŞADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Adile Teyze, Münir Özkul, Halkkent, Tarsus’taki Begonvil ve Yenice’deki Yaşar Bayboğan Çocuk Gelişim Merkezleri, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, yeni döneme başlangıç yaptı.

MİNİKLER OKULA DÖNMENİN HEYECANINI YAŞADI

Yeni eğitim öğretim dönemi için kapılarını açan çocuk merkezlerinde eş zamanlı ‘Okulumda İlk Günüm’ adlı etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, ‘Neşeli Harfler’, ‘Neşeli Notalar’ ve ‘Neşeli Sesler’ çocuk grupları oyun bahçesinde oyunlar oynayarak yeni döneme hızlı ve mutlu bir giriş yaptı. 20023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Çocuk Gelişim Merkezlerinde oryantasyon sürecini başlattıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Yeni dönemin başlamasıyla birlikte, çocuklarımız ve bizler çok heyecanlıyız. Aslında çocuk gelişim merkezlerimiz 12 ay boyunca kapanmadan, aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Yine de her eğitim ve öğretim dönemini büyük bir heyecan ve coşkuyla çocuklarımızla birlikte karşılıyoruz” şeklinde konuştu. 

“ÇOCUKLARIMIZ, BÜYÜKŞEHİR’İN ÇATISI ALTINDA GÜVENLİ BİR KURUMDA EĞİTİM ALIYOR”

Hayatta en büyük şansın iyi bir öğretmene denk gelmek olduğunu belirten Tanışık, çocukların Büyükşehir Belediyesi’nin çocuk merkezlerinde güvende olduğunu vurguladı. Oryantasyon süreciyle ilgili de bilgiler aktaran Tanışık, “Miniklerimizle birlikte sınıflarda ritim oyunları oynadık. İlk güne dair anı fotoğrafı çekildik. Çocuklarımızın birbiriyle kaynaşmasını sağladık. Ebeveynlerimize uyum süreci ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. Uyum sürecinde onlara eşlik ettik. Tüm ekip olarak, çocuklarımızın kendilerini güvende ve evlerinde gibi hissetmeleri için elimizden geleni yaptık” ifadelerine yer verdi.

Minikler, hem öğretmenlerine hem arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Okulunu çok özlediğini söyleyen Asil Tuğra Akça, “Okulumu ve öğretmenlerimi çok seviyorum. Arkadaşlarımı çok özledim. Yazın yüzdüm, kumda oynadım ama okula döndüğüm için mutluyum” dedi. Mehmet Ali Binici ise, “Yazın Mardin’e gittim. Yaz tatilindeyken okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim. Yaz tatilindense okulumu daha çok seviyorum” diye konuştu.  Alya Yeşilot, “Okuluma döndüğüm ve öğretmenlerime kavuştuğum için mutluyum. Okulda bir sürü etkinlik yapıyoruz, hepsi çok güzel” dedi.

BEGONVİL’DE DE YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HEYECANI YAŞANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde Tarsus’ta faaliyet yürüten Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi’nde de, yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması dolayısıyla heyecan yaşanıyor.

Uzman eğitmen kadrosuyla yoğun ilgi gören Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi’nde minikler, verilen kaliteli eğitimin yanı sıra, gerçekleşen aktivitelerle de doyasıya eğlenme şansı buluyorlar.

 

AdminAdmin