SİYASET
Giriş Tarihi : 26-05-2023 21:22

“Oylarınızı kulllanın”

Mersin Seçim Güvenliği Platformu, tüm yurttaşları 28 Mayıs’taki seçimlerde oy kullanmaya ve sandıkları korumaya çağırdı.

“Oylarınızı kulllanın”

 (TANIK HABER)-Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için geri sayım başlarken birçok sivil toplum örgütü ve siyasi partilerden vatandaşa oy kullanma çağrısı yapılıyor. Çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisinin oluşturduğu Mersin Seçim Güvenliği Platformu üyeleri de Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda toplanarak, “Haydi Mersin oy ver, geleceğimiz ve çocuklarımız için oyuna sahip çık” yazılı pankart açtı. Grup adına açıklama yapan Mersin Seçim Güvenliği Platformu Sözcüsü Mahmut Sümbül, seçim öncesi koşulların adil olmadığı, kamu kaynakları ve gücünün iktidardan yana kullanılarak muhalefetin sindirilmeye çalışıldığı antidemokratik bir sürecin yaşandığını ileri sürdü. 20 yıldır TÜİK’in yayımladığı doğru olmayan enflasyon rakamlarıyla ücretlerin ve satın alma gücünün azaltıldığını savunan Sümbül, “İktidar sermayeden yana politikalarını emekçilerin sömürüsünü derinleştirip alabildiğine güvencesizleştirerek sürdürmekte, yoksullaştırdıklarını artık açlığa mahkum etmektedir” dedi.

“GELİN, HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRELİM!”

Mersin Seçim Güvenliği Platformu Sözcüsü Mahmut Sümbül, açıklamasının devamında, şunları  söyledi: “Bir avuç insanı zenginleştirirken topluma açlığı ve sağlıksızlığı dayatan bu iktidardan kurtulmak için; Kadınların özgür oldukları, şiddet nesnesi kılınmadıkları, sahiplendirilip öldürülmedikleri yarınlar için: Gençlerimizin yurt bulamadıkları için tarikatlara, cemaatlere teslim olmadıkları, geleceksiz kalmadıkları günler için; Doğanın ve geleceğimizin tahrip edilmemesi için; Yerüstü ve yer altı kaynaklarımızın yağmalanmaması için; Salgınlarda, depremlerde yüzbinlerce insanımızı kaybetmemek için; Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitiminin çağın gereklerine uygun bilimsel niteliğe ulaşması için; Özgür, özerk ve bilim üreten üniversiteler için; Yurttaşlarımızın demokratik iradesine saygı duyulduğu güzel günler için; Basın üzerinde yaratılan baskıcı politikalara son vermek için; İnsan hakları ihlallerinin olmadığı yarınlar için; Güvenli ve güvenceli çalışma ortamlarının sağlandığı ve kötü çalışma koşullarının düzeltildiği yarınlar için; İşsizliği azaltmak, atama ve işe alımlarda ayrımcılığa dur demek için; Herkesi 28 Mayıs tarihinde seçimlerde oyumuzu kullanmaya ve sandıklarımızdaki oylara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gelin, hep birlikte değiştirelim! Emek bizim, oy bizim, gelecek hepimizin!”

AdminAdmin