Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 08:25

UYSAL, ‘SAVAŞIN KAZANANI, BARIŞIN KAYBEDENİ OLMAZ’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Levent Uysal, İsrail-Filistin gerilimini endişeyle takip ettiklerini belirterek, İsrail’i kınadı. Uysal, “İsrail-Filistin arasındaki çatışmasının bir an önce son bulması zaruridir. Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz” dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2023 11:12
UYSAL, ‘SAVAŞIN KAZANANI, BARIŞIN KAYBEDENİ OLMAZ’

MEHMET IŞIK-  MHP’li Uysal, yaptığı yazılı açıklamada; İsrail-Filistin arasındaki çatışmanın bir an önce son bulmasının zaruri olduğunu söyleyerek sivil halkın savunmasız bırakıldığını belirtti. Uysal “İsrail-Filistin gerilimini endişeyle takip ediyoruz. İsrail’in Gazze halkına uyguladığı kontrolsüz saldırısı kabul edilemez. İsrail polisinin camilerde Cuma namazı kılmak isteyen insanların üzerine bombalar yağdırması insanlık dışıdır” diyerek İsrail’i kınadı.

“GAZZE YIKILMAK İSTENİYOR”

 “Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz” diyen Uysal, açıklamasında şunları kaydetti: “Binlerce çocuk ve insan öldürülüyor. Sivil halkın can güvenliği kalmamış, Gazze yıkılmak isteniyor. Bölgede yaşayan insanları zorunlu göçe zorluyor İsrail. İnsanlar inançları ve ibadetlerinden dolayı katlediliyor. Kutsalımız Mescid-i Aksa’ya girmek isteyen Filistinliler yaka paça dövülüyor. Elektrik yok, su yok, gıda malzemesi yok. Gıda yardımlarının ulaştırılmaması için direnilmesi ise vicdan noksanlığıdır. Türkiye olarak hiçbir masum insanın öldürülmesine göz yumamayız. Batılı ülkeler üç maymunu yeterince oynuyor, Gazze’de akıtılan kanı görmek istemediği gibi daha da çaresiz bırakmak için çabalıyor. Başta Türkiye olmak üzere Gazze halkına yardım tırları göndermek isteyen ülkelere engel olunmaya çalışılması yakışıksız bir durum. Temennimiz bu çatışmaların son bulması. Allah Filistinli kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.”

AdminAdmin

YORUMLAR