KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-09-2023 12:02

YENİCE FESTİVALİ COŞKUYLA KUTLANDI

Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçılarından Oğuz Aksaç, Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen “19. Yenice Barış ve Kültür Festivali” kapsamında konser verdi. Tarsus Kent Orkestrası’nın da sahne aldığı festivalde barış ve birlik coşkusu doyasıya yaşandı.

YENİCE FESTİVALİ COŞKUYLA KUTLANDI

Tarsus Belediyesi kültür ve sanat faaliyetleriyle Tarsusluları müzikle buluşturmaya devam ediyor. Sevilen Halk Müziği Sanatçısı Oğuz Aksaç, 19. Yenice Barış ve Kültür Festivali kapsamında sahne alarak müzikseverlerle buluştu. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ da eşsiz dinletiyi Yenicelilerle birlikte dinledi. Meydanların dolup taştığı alanda Oğuz Aksaç sevenleri için türkülerini seslendirdi. Tarsus Kent Orkestrası’da akşamı taçlandırdı.

Sanatçı, bestekarlığını yaptığı geniş repertuvarını ve halk tarafından istenen parçaları Yeniceliler için söyledi. Vatandaşlar birbirinden eşsiz şarkılarına eşlik etti. Yoğun ilginin olduğu konserde Oğuz Aksaç sevenleri tarafından ayakta alkışlandı. Tarsus’ta olmaktan mutlu olduğunu belirten Oğuz Aksaç,’’ 30 yıldır gelip gidiyorum hep aynı sıcaklık, aynı keyif hiç yanıltmadı beni. Buralı gibiyim ben artık” diyerek gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN BOZDOĞAN, ‘’ YENİCE İZMİR KADAR ÖNEMLİ, YENİCE ANKARA KADAR ÖNEMLİ’’

Yenice’nin Tarsus için önemine değinen Başkan Bozdoğan, ‘’Kirlenmekte olan dünyada tertemiz kalan Yeniceli dostlarıma selam olsun. Bugün 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu, bugün barışın ve demokrasinin partisi Cumhuriyet Halk Parti’nin 100. yılı. Genel Başkanımız 100. Yıl için beni Ankara’ya davet ettiğinde sadece şunu söyledim, ‘’Yenice, İzmir kadar önemli, Yenice, Ankara kadar önemli.’’ Yeniceli dostlarımla bir arada kalmak için sizden izin istiyorum dedim. Bu topraklarda sevgi yeşerten, barışı, kardeşliği, cumhuriyet ile yakıştıran, nefret ve kinden uzak durmamızı sağlayan kimler geldi, kimler geçti. Hacı Bektaşı Veli, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Aşık Mahsuni Şerif, Neşet Ertaş, Ahmet Arif, Nazım Hikmet Ran ve hepsinin de ortak yönleri sevgi diliydi.’’ ifadelerini kullandı.

‘’SESİMİZ KISILANA KADAR EŞLİK ETTİK’’

Oğuz Aksaç’ın sazıyla sözüyle Yenice’ye renk kattığını ifade eden vatandaş, ‘’Oğuz Aksaç için Adana’dan geldik, müthiş bir enerji, sesimiz kısılana kadar eşlik ettik. Tüm aile mutlu mutlu ayrılıyoruz. Bu organizasyon için belediyemize çok teşekkür ederim.’’ dedi.

‘’MUHTEŞEM BİR KONSERDİ’’

Konserde olmaktan mutlu olduğunu belirten bir başka vatandaş ise, ‘’Tarsus Kent Orkestrası ve Oğuz Aksaç çok güzeldi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. yılını,  İzmir’in kurtuluşunu kutlamış olduk. Oğuz beyi çok seviyoruz . Belediye Başkanımız Haluk Bozdoğan’a, emeği geçenlere teşekkür ederiz.’’ dedi.

 

 

AdminAdmin