EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-05-2023 15:29

Yenişehir minik bilim kahramanlarını buluşturuyor

MERSİN (TANIK HABER)-Yenişehir Belediyesi, Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League Explore Yenişehir Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 6 Mayıs Cumartesi günü Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festivalde Mersin ve Adana’dan 18 takım ürettikleri yenilikçi fikirleri katılımcılarla paylaşacak. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Üreten, sorgulayan ve geleceğe yön verecek çocuklarımız projeleriyle bu festivalde olacak. Tüm hemşehrilerimizi festivale bekliyoruz” dedi.

Yenişehir minik bilim kahramanlarını buluşturuyor

“Yenişehir’de enerjimizi bilimden alıyoruz” sloganıyla Mersin Yenişehir Belediyesi ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore Yenişehir Festivali hafta sonu geleceğin bilim insanlarını bir araya getirecek.  Dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan ve Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST LEGO League Explore Programının 9. sezonu Yenişehir’de başlıyor. Festival,  Cumartesi günü  11.30-15.00 saatleri arasında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Minik bilim kahramanı çocuklar, enerjinin üretilmesi, depolanması, dağıtılması ve tüketilmesine yönelik yeni bilgiler keşfederek, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı üzerine projeler ve fikirler üretti. Hazırladıkları proje fikirlerini kodlama becerilerini kullanarak hareketli parçalar ile renklendiren minik bilim kahramanları, festival günü diğer takımlarla bir araya gelerek çalışmalarını gönüllü gözlemciler ile paylaşacak. Takımların çalışmalarını sergileyeceği festivalde ayrıca katılımcı çocuklara yönelik STEM alanında eğlenceli etkinliklerde yürütülecek. Çocukların erken yaşta bilime duydukları ilgiyi destekleyebilmek adına festivalin sonunda her çocuğa bir madalya ve her takıma ödül verilecek.

AdminAdmin