Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 08:42

ŞİİRLER KADINLAR İÇİN OKUNACAK

Çocuk sağlığı uzmanı Dr. Galip Kırıcı’nın şiirler seslendireceği, Arife Şimşek ve Sevim Eroğlu’nun türkülerle eşlik edeceğiz “Kadınlara yazılmış şiirler” adlı etkinlik 17 Kasım Cuma günü saat 1930’da gerçekleşecek. Etkinliğin bilet satışından elde edilen gelir Mersin Tabip Odası Burs Fonu’na aktarılacak ve depremzede öğrencilere burs olarak verilecek.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-11-2023 11:31
ŞİİRLER KADINLAR İÇİN OKUNACAK

Mersin Tabip Odasının da desteğiyle geçtiğimiz yıl şiir dinletisi düzenleyen etkinlikten elde edilen gelirle çok sayıda öğrenciye burs verilmesini sağlayan Dr. Galip Kırıcı bu yıl da benzer bir etkinliğe imza atıyor.

“Kadınlara yazılmış şiirler” adlı etkinlik, etkinlik 17 Kasım Cuma günü saat 1930’da Mersin Tabip Odası salonunda gerçekleşecek.

Etkinlikte Dr. Galip Kırıcı’ya bağlamada Nurettin Tuncel, dilsiz kavalda Mustafa Çam, klasik gitarda Nejat Daloğlu, vokalde Arife Şimşek ve Sevim Eroğlu eşlik edecek.

Etkinlikte Nazım Hikmet, Arife Kalender, Abdulkadir Meriçboylu, Rıfat Ilgaz, Edgar Allen Poe, Bertold Brecht, Gülten Akın, Deniz İnan, Ataol Behramoğlu, Ümit Yaşar Oğuzcan ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın şiirleri seslendirilecek.

Dr. Galip Kırıcı, “Geçen yıl birincisini yaptığımız Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilerimizin burs fonuna katkı amaçlı dinletimiz, sizlerin desteğiyle amacına ulaşmış, fonda birken para ile çok sayıda öğrencimize burs sağlanmıştı. Bu yıl ikincisini yapacağımız dinletimizin, depremzede öğrencilerimizin de aralarında olduğu burs fonu için yine bir dayanışma ve imeceye vesile olacağını umuyoruz” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR