Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 07:36

YAZAR UĞUR PİŞMANLIK KİLİKYALI FİLOZOFLARI ANLATACAK

Mersin’in Tarsus ilçesinde yayım hayatını sürdüren Aratos Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Uğur Pişmanlık, Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek Felsefe Sempozyumuna davet edildi. Pişmanlık, sempozyumda antik çağda yaşamış Kilikyalı Filozofları anlatacak.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-10-2023 12:23
YAZAR UĞUR PİŞMANLIK KİLİKYALI FİLOZOFLARI ANLATACAK

MEHMET IŞIK- Aratos Felsefe Dergisi Yayın Yönetmeni Uğur Pişmanlık, Cumhuriyetin 100. Yılında 13 Ekim Cuma 2023 tarihinde Antalya’nın Alanya ilçesindeki Alaaddin Keykubat Üniversitesinde Vehbi Hacıkadiroğlu Anısına gerçekleştirilecek olan, ‘Alanya Felsefe Tartışmaları ve Söyleşileri’ başlıklı sempozyumda konuşma yapacak. Çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin de konuşacağı sempozyumda Pişmanlık, ‘Antik Çağda Kilikyalı Filozoflar ve Bir Felsefe Tarihçisi Diogenes Laertius’ üzerine bir sunum yapacak.

PİŞMANLIK: “SON DERECE MUTLULUK VERİCİ”

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Pişmanlık, sempozyumun Alanyalı bir felsefeci Vehbi Hacıkadiroğlu anısına yapıldığını hatırlatarak, “Onun anısına yapılacak olan konferansta antik çağda yaşamış Tarsuslu filozoflar başta olmak üzere, Antakya’dan Alanya’ya kadar bu coğrafyada yaşamış Kilikyalı filozofları anlatacağım. Bu konferansın konuşmaları daha öncekinde olduğu gibi sonra kitap olarak yayınlanacaktır. Ayrıca benim de yakında ‘Antik Çağda Kilikyalı Filozoflar’ adlı bir kitabım yayınlanacaktır. Tarsus’taki felsefe çabalarımızı başka kentlere taşıdığımız gibi çeşitli kentler, üniversiteler ve kurumlardan felsefe adına etkinliklere davet edilmek ve katılmak son derece mutluluk verici.

Tarsus’un felsefi yönünü tanıtmak açısından bu çabaları anlamlı buluyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan sempozyumun konuşmacıları arasında şu isimlerin olduğu bildirildi: “Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Prof. Dr. Hatice Nur, Beyaz Erkızan, Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Prof. Dr. Nilgün Tatar, Doç. Dr. Mustafa Günay, Mehmet Akay.”

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR