DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Semir BOLAT
Semir BOLAT
Giriş Tarihi : 16-06-2023 14:14

BEDRETTİN GÜNDEŞ: O ARTIK ‘SESSİZ BÜROKRAT DEĞİLDİR’ YAZARDIR-3 (DÜNDEN DEVAM…)

Bedrettin Gündeş’in uzun süreden beri hedef gösterilen algı ve trol linç girişimlerinin de ortamını yaratan algılar uygulamalar ne acı ki gerçeklerin araştırılması ve gerçek suçluların tespitini ve asıl suçluların gizlenmesine neden olmuştur.

İç İşleri Bakanının acele ve yanlış bilgilendirme açıklamaları, MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’un mecliste ve meclis dışında yanlış ve kasıtlı açıklamaları ve Cumhur İttifakı’nın yereldeki bazı temsilcilerinin kötü niyetli kamuoyu oluşturma çabaları maalesef ilerde herkesin ibretle hatırlayacağı bir kargaşa ve şantajla hedeflerine ulaşmak isteyenlerin kirli siyasetini unutmayacaktır.

Evet, böyle yapanların amaçları başta halkımız olmak üzere siyaset ile hizmet etmek isteyen bütün iyi niyetli insanların çalışmalarını engellemiş ilimizde yapılmak istenen hizmetleri aksatmış ve vicdanları yaralamıştır.

Operasyonlarla gözaltına alınanların bir kısmı şehit yakını, bir kısmı çocuğuna bakmakla yükümlü emekçiler olan ve hepsinin de serbest bırakıldığını göz önünde bulundurursak buna sebep olanların bu günkü durumları ve yarınlarının ne olacağını takdiri ilahi ve bağımsız yargı ile insanların vicdanlarındaki muhakemeye bırakıyoruz.

Bu vesileyle haksızlığa uğrayan herkesin geleceğe güvenle bakmasını diliyoruz. Başta Vahap Seçer olmak üzere Bedrettin Gündeş ile mahkemenin adil geçmesi ve hakkın yerini bulmasını sağlayan herkese özelikle Mahkeme Başkanı hâkim olmak üzere heyete ve muazzam savunma yaparak delil ve belgelerle adaletin tecelli etmesine katkı sağlayan Av. Hamit Mert Avcı, Av. Bilgin Yeşilboğaz’ a teşekkür ederim.

Yine salonu dolduran STK, Meslek Odaları, kurum-kuruluş temsilcileriyle halk, medya mensuplarının bu dayanışması ile Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği(MEİGDER) Başkanı Vahap Şehitoğlu, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti (UCG) Mersin Şube Başkanı Gültekin Hakan Koçman’nın basın adına salonda olmaları çok anlamlıydı.

İsmini şimdilik açıklamak istemediğim çok önemli siyasi parti, baro ile diğer meslek dernek vakıf ile eğitim temsilcilerinin de salonda yer almaları gerçeklerin ortaya çıkması ve yalnızlaştırılarak baskı ve korku altına alınıp çaresiz bırakılma istenilenlere topluca bir adalet dayanışması ile adeta adalete susayanların bir arada susuzluğuna çare gibiydi.

Bizde değerli dostum Bedrettin Gündeş’in şimdiye kadar; kimliğini, makamını, çalışmalarını, mücadelesini, sadece bilim sanat toplumsal ahlak, vicdanla yürütmüştür. Bu zor düşmanı fazla olan barış uzlaşı ve evrensel bir dünyanın kardeşçe yaşayacağı amaçlara yönelik anlayışının kitaplarla devam edeceği özgür ve hiçbir yere bağlı olmadan tecrübesi, araştıran, düşünen, özlem ve hasretle istemiş olduğu bundan sonraki dönemde başarılar diliyoruz.

Daha önce bürokrat olmasından dolayı siyasi savunma yapmayı tercih etmeyen Gündeş, bundan sonra artık bir yazar ve düşünür olarak kalem ve fikirleriyle kamuoyunun önünde yerini alacaktır.

Kalın sağlıcakla. (BİTTİ)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Aysun Keskin
Aysun Keskin
ARŞİV ARAMA