Tanık Haber Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 08:21

Kapılar Projesi Nihayet Tamamlanıyor…

Ecem AKKUŞ
Ecem AKKUŞ
Giriş Tarihi : 20-09-2023 11:09

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği’ni -MIP-ziyaret etti.
Kapılar Projesi’nin son durumu hakkında bilgi aldı.
Kapılar Projesi kentimiz trafiği açısından çok önemli bir çalışma.
Çünkü Mersin’e Adana istikametinden girişte çok uzun tır ve kamyon kuyrukları le büyük sorunlara ve kazalara neden oluyor!
Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Gülcan Kış, MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh, MIP Kamu İşleri Komite Başkanı Nuri Peker, MIP Kurumsal İletişim Müdürü Sevda Onbaşlı, Proje Müdürü Serkan Mahmutoğlu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tarık İrde katıldı.

MIP tarafından yapımı devam eden ve Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Valiliği, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Karayolları Genel Müdürlüğü iş birliğinde sürdürülen Kapılar Projesi hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Seçer.
Ardından proje sahasında teknik gezi gerçekleştirildi.

Mersin’in doğu girişinde yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak için son derece önemli bir çalışma olduğuna dikkat çeken Vahap Şeçer, “Kentin trafiğinin rahatlaması açısından bizim de son derece önemli bulduğumuz bir çalışma gerçekleşmiş olacak. Aslında uzun yıllardır beklenen, planlanan bir çalışma. Nihayetinde bizim de katkılarımızla bize nasip olacak. Bu ayın sonunda yapılacak açılışla kapılar tamamen faaliyete girmiş olacak” diyerek sorunun altını çizdi. Proje tamamlanınca da Büyükşehir Belediyesi olarak hızla çalışmalara başlayacağı sözünü verdi.

Yapacaklarını sıralayan Seçer, “Biz de Mersin’in doğu girişine yaraşır bir şekilde bir düzenlemeyle yeni bir bulvar yapıp, güzel bir giriş haline getireceğiz ve artık Mersin’in doğu girişinde de trafik sorunu ortadan kalkmış olacak. Liman kenti Mersin’imiz için de, Mersin için önemli olan liman için de çok önemli bir çalışma oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha nice güzel projeleri birlikte gerçekleştirmek dileğiyle” diyerek Mersinlileri sevindirdi.

D-400 Karayolu’ndan artık tırların geçmeyeceğini söyleyen Proje Müdürü Serkan Mahmutoğlu da, “K4 Kavşağı’ndan itibaren bütün Liman’a giriş yapılacak olan araçları yeni yaptığımız yaklaşım yolundan içeri almaya başladık. Şu anda genel kargomuzun tamamı oradan gelmeye başladı ve yeni kapılarımızı kullanmaya başladılar. Köprümüzün bu ay içerisinde bitmesini planlıyoruz. Bittiği zaman bütün konteyner trafiğini de yine yaklaşım yolundan içeri aldığımız zaman Liman dışında artık Liman araçlarını görmeyeceğiz. Bütün araçlar bu yolu kullanıyor olacaklar” ifadelerine yer verdi.
Geç kalınmış bir proje olsa da, başlanmış olması güzel bir gelişme…

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ÇOK ÖZEL TÜRKİYE! Düşük Gelirli Vatandaşlarımız, Çocuklarını Nasıl Okutacak? Tedarik Zinciri BİYOPLASTİK GRANÜL ÜRETİMİ Narenciye Yine Bahçede Kalmasın! TAŞUCU’NUN SORUNLARI BİTMEYECEK Mİ? Yine Düşen Limon Fiyatları..! SOYKIRIM! TAŞUCU’NA SAHİP ÇIKALIM..! Mersin’imizin Turistik Yerleri..! ÇED TOPLANTISI YAPILAMADI..! ÇALIŞMA HAYATIMIZ MTOSB’DE 30. YILIN HAKLI GURURU BİTMEYEN AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ..! KÜRESEL ISINMA… SANAYİ VE TİCARET KENTİ MERSİN Mersin Limanı Trafiği Rahatlayacak… Çukurova Bölgesel Havalimanı Neden Tamamlanamıyor? 21. MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ Lojistik Mersin'e Can Verecek… ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ..! Böyle Buyurdu Zerdüşt Antakya Lezzetleri Mersin'de… BEKLEMEK… Uluslararası Müzik Festivalimiz… Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğim! İnsan Ne İle Yaşar? Holografik Evren İZLEYİCİ MİYİZ? VASİYET… MERSİN METROSU PROJESİ ARTIK MUCİZE LAZIM..! Kültür Farklılıkları… Bir Şehir Efsanesi..! Taksi Paradoksu..! EMEKLİLER..! Bu Yol Nereye Çıkıyor!? Sporculara Eksik Destek! Kardeş Şehirler Öğrenci Değişim Programı Suriyeli Ayrımcılığı EŞİTLİK İSTİYORUZ… KÖTÜ ÖRNEK YÖNETİCİLER! RAHAT OL OKSİJEN… Mersin Devlet Opera ve Balesi HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ! HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ! BAKARLAR-BAKMAZLAR! DÜRÜSTLÜK DENETİMSİZLİK! KALİFİYE ÖĞRETMEN ZEKA OKULU GÜVEN PROBLEMİ! AZ İŞ ÇOK LAF! Tisan Koyunda Rosatom’un Ne İşi Var? MODERNLEŞME ADI ALTINDA! İŞÇİSİN SEN İŞÇİ KAL! İYİLİKTEN MARAZ DOĞMAZ Sizi Yaşlı Bunaklar Sizi..! TÜRKLERİN ZEKASI…